Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Finały Wojewódzkiego Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Data publikacji 15.05.2013

W dniach 07 oraz 09 maja 2013 roku na terenie siedziby PZM w Białymstoku, zostały rozegraneFinały Wojewódzkiego Ogólnopolskiego Młodzieżowego TurniejuBezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w klasyfikacji szkół podstawowych oraz gimnazjalnych. W eliminacjach brało udział 17 drużyn z terenu województwa podlaskiego. Uczniowie rywalizowali w konkurencjach sprawdzających ich wiedzę teoretyczną w zakresie znajomości zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, znaków drogowych, sytuacji w ruchu drogowym, zasad i przepisów ruchu drogowego. Ponadto musieli wykazać się umiejętnościami praktycznymi w zakresie jazdy na rowerze po specjalnie przygotowanym torze przeszkód. W klasyfikacji szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęła reprezentacja ze Szkoły Podstawowej w Olszynach, drugie miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej w Sokółce, natomiast trzecie miejsce Zespół Szkół Integracyjnych w Ciechanowcu. W klasyfikacji szkół gimnazjalnych najlepiej wypadli uczniowie Gimnazjum w Krasnopolu, drugie miejsce zajęła reprezentacja Gimnazjum w Kaletniku, natomiast na trzecie pozycji uplasował się zespół Gimnazjum w Nowogrodzie.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a zwycięzcom życzymy powodzenia podczas Finału Krajowego Turnieju.