Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bielscy policjanci odzyskali skradzione audi

Data publikacji 24.07.2013

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim odzyskali skradzione we Francji, warte kilkadziesiąt tysięcy złotych audi A4.

Policjanci Wydziału Kryminalnego w komendy w Bielsku Podlaskim odzyskali skradzione w styczniu 2011 roku we Francji audi A4.  Z uzyskanych przez funkcjonariuszy informacji wynikało, że auto użytkowane jest przez 23-letniego mieszkańca powiatu. Przeprowadzone przez policjantów czynności potwierdziły te ustalenia. Okazało się, że 23-latek „wypatrzył” pojazd na jednym z internetowych portali aukcyjnych i kupił je na terenie Polski wraz z kompletem dokumentów mających potwierdzać rzekomą legalność samochodu. Jak wstępnie ustalili policjanci, jego podejrzeń nie wzbudził wówczas fakt, że na miejsce transakcji zamiast właściciela samochodu przybył jedynie pośrednik. Pojazd został zabezpieczony przez policjantów i wróci do właściciela, zaś nabywca „lewego” auta odpowie za paserstwo. Teraz szczegółowo okoliczności zdarzenia wyjaśniają bielscy policjanci.

Policjanci radzą, jak nie dać się oszukać podczas kupna używanego auta:

  • zanim podejmiemy decyzję o zakupie, warto sprawdzić w Policji, czy interesujący nas samochód nie jest zarejestrowany w bazie pojazdów utraconych jako skradziony
  • naszą czujność i podejrzliwość powinny wzbudzić także wszelkie superokazje cenowe czy też pośpiech sprzedającego.
  • nie powinniśmy również kupować samochodu od pośrednika. Zawsze wnikliwie należy sprawdzić wszystkie dokumenty związane ze sprzedażą jak również zgodność danych w nich zawartych. Takie dokumenty jak umowa kupna/sprzedaży powinny być sporządzone w obecności obydwu stron transakcji. Wówczas jest możliwym zweryfikowanie danych z umowy z dowodem osobistym sprzedającego. Z pewnością też naszą podejrzliwość powinny wzbudzić dokumenty niekompletne, częściowo sporządzone bez naszej obecności i podpisane przez nieobecnego na miejscu rzekomego właściciela.
  • Unikanie przez sprzedawcę sprawdzenia samochodu w jednostce Policji, obecność w trakcie transakcji jedynie pośrednika reprezentującego właściciela, czy też różnego rodzaju braki i nieścisłości w dokumentach związanych ze sprzedażą auta powinny być poważnym sygnałem ostrzegawczym.

źródło – oficer prasowy KPP w Bielsku Podlaskim

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl

Powrót na górę strony