Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Finał Wojewódzki Ogólnopolskich Turniejów Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym - zakończony

Data publikacji 13.05.2015

Zakończyły się Finały Wojewódzkie Ogólnopolskich Turniejów Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Organizatorem przedsięwzięcia oprócz Policji był PZMot w Białymstoku, WORD w Białymstoku, WORD w Łomży i WORD w Suwałkach oraz PCK oddział w Białymstoku.

Pod koniec kwietnia 2015 roku na terenie siedziby PZM w Białymstoku został rozegrany XVIII Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. W Turnieju udział wzięło 6 reprezentacji szkół ponadgimnazjalnych z terenu Podlasia. Turniej składał się z testu wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym (25 pytań jednokrotnego wyboru) oraz test z historii polskiej motoryzacji (15 pytań jednokrotnego wyboru). Następną konkurencją był pokaz umiejętności praktycznych podczas konkurencji sprawnościowych tj. przygotowania pojazdu do jazdy, jazdy sprawnościowej motorowerem, jazdy sprawnościowej samochodem z tzw. "talerzem Stewarta" oraz pierwsza pomoc.

W tym roku najwyższe miejsce na podium ponownie zajął zespół z ZS nr 6 w Suwałkach. Drugi w kolejności był zespół ZSMiO nr 5 w Łomży, natomiast trzecie miejsce zajęła drużyna ZSR CKP Białystok.

Następnie w dniu 5 maja 2015 roku został rozegrany Wojewódzki Finał Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych do którego zgłosiło się 17 drużyn reprezentujących wszystkie powiaty z województwa podlaskiego. Klasyfikacja wyglądała następująco:

I miejsce - Szkoła Podstawowa przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Knyszynie,

II miejsce – Zespół Szkół Integracyjnych w Sokółce,

III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 26 w Białymstoku.

Szkoła Podstawowa w Knyszynie reprezentować będzie nasze województwo na finale Krajowym.

7 maja 2015 roku do siedziby PZM w Białymstoku przyjechali gimnazjaliści biorący udział w Finale Wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół gimnazjalnych. Zwycięska drużyna będzie reprezentować Województwo Podlaskie na finale krajowym. W kategorii szkół gimnazjalnych zwyciężyli: