Białostocki policjant z medalami na Europejskich Igrzyskach Policjantów i Strażaków

Data publikacji 19.06.2016

St. post. Jacek Roszko z Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku zdobył srebrny i brązowy medal na VI Europejskich Igrzyskach Policjantów i Strażaków, które odbyły się w ostatnim tygodniu w Hiszpanii.

W dniach 11 - 14 czerwca w mieście Huelva w Hiszpanii odbyły się VI Europejskie Igrzyska Policjantów i Strażaków. Na starcie spotkali się tam zawodnicy z 20 europejskich państw oraz zaproszone ekipy z Brazylii, USA i Chin. Z ramienia Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów Województwa Podlaskiego wystartował st. post. Jacek Roszko, na co dzień pełniący służbę w Oddziale Prewencji Policji w Białymstoku. Starty białostockiego policjanta okazały się bardzo udane i zaowocowały dwoma medalami. Nasz reprezentant w biegu na 100 m uplasował się na trzeciej pozycji z czasem 11,70 s, zdobywając w ten sposób brązowy medal, ustępując jedynie dwóm zawodnikom z bardzo mocnej ekipy Rosji. St. post. Jacek Roszko wystartował również w sztafetach 4x100 m oraz 4x400 m. W dłuższym biegu, wraz z ekipą reprezentującą PSP województwa łódzkiego, polscy zawodnicy zdobyli srebrny medal zajmując drugie miejsce, ulegając w zaciętym pojedynku jedynie drużynie z Rosji.