Sokólscy policjanci prowadzą działania „Nie bądźmy obojętni”
W związku ze znacznym spadkiem temperatur sokólscy policjanci w ramach prowadzonych działań „Nie bądźmy obojętni” w miniony weekend codziennie sprawdzali miejsca przebywania i zamieszkania osób zagrożonych wychłodzeniem.
W związku ze znacznym spadkiem temperatur sokólscy policjanci codziennie sprawdzali miejsca zamieszkania osób narażonych na wychłodzenie. W czwartkowy poranek w Sokółce policjanci wspólnie ze strażnikiem miejskim udali się do miejsca zamieszkania 71-letniego samotnie zamieszkującego mężczyzny. Na miejscu okazało się, że nie może on napalić w piecu w związku z niedrożnym kominem. Mundurowym udało się skontaktować z kominiarzem, który wyczyścił przewody kominowe. W związku z trudną sytuacją życiową 71-latka usługę wykonał bezpłatnie. Następnie dzielnicowy, który przyjechał na miejsce zadbał o to, aby mężczyzna w ciągu najbliższych dni miał czym napalić w piecu. Kilka godzin później, dzięki sygnałowi społecznemu, do policyjnych pomieszczeń trafił 59-latek, który spał na ławce przystanku autobusowego. Następnego dnia z rana dzielnicowi w ramach obchodu zajechali do chorującego 60-latka, mieszkańca jednej z podsokólskich wsi. Okazało się, że w jego mieszkaniu zamarzły rury doprowadzające wodę. W związku z tym policjanci zwieźli mu wodę pitną oraz pomogli rozpalić w piecu. W sobotę późnym wieczorem mundurowi z Posterunku Policji w Janowie odwieźli do rodziny 60-latka, mieszkańca okolicznych wsi, u którego w domu panowała ujemna temperatura powietrza. Natomiast w niedzielne popołudnie w Sokółce na ulicy Kryńskiej policjanci znaleźli leżącego w śniegu, nietrzeźwego 35-latka, którego dowieźli do miejsca zamieszkania.
Policjanci zwracają się z apelem do mieszkańców powiatu o reakcję w przypadku ujawnienia osób, których zdrowie jest zagrożone z powodu niskich temperatur. Zgłaszajmy takie przypadki do ośrodków pomocy społecznej, do Policji pod numer 997 lub 112, czy w skrajnych przypadkach dzwoniąc na pogotowie ratunkowe pod numer 999. Całodobowo czynna jest również infolinia Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego pod numerem telefonu 800 444 989.
Nie bądźmy obojętni i alarmujmy służby pomocowe. Jeden telefon może uratować komuś życie.
WOJEWÓDZKIE CENTRUM ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO
WCPR - tel. (85) 74 39 535, e-mail czk@bialystok.uw.gov.pl
Silny mróz - zalecenia dla ludności - CZYTAJ
źródło – oficer prasowy KPP w Sokółce
* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl