Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kontrole na drogach - policjanci zatrzymali kolejne prawa jazdy i dowody rejestracyjne

Data publikacji 17.07.2017

Policjanci z bielskiej drogówki zatrzymali prawa jazdy kierowcom, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym. Miejsca te zostały wskazane przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. To kolejne takie przypadki na terenie powiatu bielskiego.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim, w minionym tygodniu, ujawnili czterech kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Miejsca, w których dochodzi do przekraczania dozwolonej prędkości zostały wskazane przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Na ulicy Wojska Polskiego w Bielsku Podlaskim, w miniony czwartek, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego bmw. Jak się okazało, 25-latek jechał z prędkością 105 km/h przy ograniczeniu na tym odcinku do 50 km/h. Tym samym przekroczył dozwoloną prędkość o 55 km/h w obszarze zabudowanym. Z taką samą prędkością jechał kierujący dodgem 33-latek, którego mundurowi zatrzymali do kontroli następnego dnia w Kalnicy.

W minioną sobotę, policjanci ujawnili dwóch kolejnych kierujących, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Pierwszy z nich został zatrzymany do kontroli drogowej w miejscowości Topczewo w gminie Wyszki. Kierujący mercedesem jechał ulicą Sadową z prędkością 104 km/h. Również, tego samego dnia w miejscowości Patoki na drodze krajowej nr 66 mundurowi ujawnili kierującego dacią 32-latka, który jechał z prędkością 108 km/h, przekraczając tym samym dozwoloną prędkość o 58 km/h.

Nieodpowiedzialni kierowcy stracili prawa jazdy na najbliższe 3 miesiące. Ponadto, za popełnione wykroczenia zostali ukarani mandatami i punktami karnymi. Policjanci zatrzymali w minionym tygodniu również dwanaście dowodów rejestracyjnych, głównie z powodu braku aktualnych badań technicznych. Dowody zatrzymywane były również w związku z usterkami technicznymi kontrolowanych pojazdów. Mając na uwadze poprawę bezpieczeństwa, działania będą kontynuowane. 

 

 

Praca w Policji