Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bielscy policjanci zatrzymali podejrzanych o usiłowanie rozboju i pobicie 42-latka

Data publikacji 24.11.2017

Bielscy policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzane o usiłowanie rozboju i dotkliwe pobicie 42-latka. Decyzją sądu 23-latka oraz jej 30-letni znajomy najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Teraz ich dalszym losem zajmie się sąd. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim, w minioną niedzielę, około godziny 1.30, otrzymał zgłoszenie o bójce w rejonie jednego z bloków przy ulicy Białowieskiej. Przybyli na miejsce funkcjonariusze zastali tam 23-latkę oraz jej 30-letniego znajomego, którzy twierdzili, że mężczyzna został zaatakowany przez nieznanego napastnika w kominiarce. Policjanci bezzwłocznie rozpoczęli poszukiwania opisanego przez nich sprawcę. W trakcie sprawdzania pobliskiego bloku, w jednym z pomieszczeń piwnicznych ujawnili zamkniętego tam 42-latka. Mężczyzna posiadał widoczne obrażenia ciała. W związku z tym mundurowi natychmiast wezwali pogotowie ratunkowe, którego załoga zabrała poszkodowanego do szpitala.

W trakcie wyjaśniania szczegółowych okoliczności zdarzenia policjanci ustalili, że to obecni na miejscu 23-latka oraz jej 30-letni kolega są odpowiedzialni za pobicie mężczyzny. Jak się okazało, para umówiła się z 42-latkiem w celu wyjaśnienia nieporozumień między nimi. Kiedy mężczyzna przyszedł na umówione spotkanie został zaatakowany i uderzony w głowę twardym przedmiotem, w wyniku czego osunął się na ziemię. Sprawcy jednak na tym nie poprzestali. Nadal byli agresywni i uderzali pokrzywdzonego, domagając się jednocześnie wydania przez niego pieniędzy. Celu jednak nie osiągnęli. W pewnym momencie napastnicy zabrali pobitego mężczyznę do piwnicy i zamknęli go w jednym z pomieszczeń. Dzięki sprawnemu działaniu bielskich policjantów pokrzywdzony szybko został odnaleziony i trafił pod opiekę lekarzy. Natomiast 23-latka i jej o 7 lat starszy znajomy zostali zatrzymani. Oboje usłyszeli zarzuty usiłowania rozboju na 42-latku i pozbawienia go wolności. Decyzją sądu, w miniony wtorek, zostali aresztowani i najbliższe trzy miesiące spędzą w więzieniu. Teraz ich dalszym losem zajmie się sąd. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.