14 nowych radiowozów dla białostockiej komendy - Aktualności -  Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

14 nowych radiowozów dla białostockiej komendy

Data publikacji 10.01.2018

Dziś w Białymstoku odbyło się uroczyste przekazanie pojazdów służbowych funkcjonariuszom Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. Na co dzień 14 radiowozów będzie wykorzystywanych w służbie przez policjantów pionu prewencyjnego, a także kryminalnego.

Dziś, na placu Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku odbyło się uroczyste przekazanie nowych radiowozów białostockim policjantom. Symbolicznego poświęcenia pojazdów służbowych dokonali Kapelani podlaskiej Policji Ksiądz Leon Grygorczuk oraz Ksiądz Anatol Konach.

Z 14 przekazanych radiowozów pojazd marki Skoda Octavia, wyposażony w silnik o pojemności 1800 cm3 i mocy 180 KM trafił do białostockiej „drogówki”. Z kolei każdy z komisariatów miejskich otrzymał Citroena C3, wyposażonego w silnik o pojemności 1200 cm3 i mocy 68 KM. Kolejny Citroen C3, a także trzy Ople Astry (silnik 1600 cm3 i moc 200 KM), powiększyły tabor służby kryminalnej. Natomiast cztery radiowozy marki Opel Mokka typu SUV, wyposażone w silniki pojemności 1400 cm3 i mocy 140 KM trafiły do patrolówki. Łączny koszt 13 przekazanych pojazdów wyniósł 432 tysiące złotych. Auta sfinansowane zostały w połowie ze środków Policji, a także z Urzędu Miejskiego w Białymstoku. Wydział Patrolowo-Interwencyjny otrzymał także Volkswagena Transportera T6 z silnikiem 2000 cm3 oraz mocą 150 KM. Został on zakupiony ze środków Komendy Głównej Policji a jego koszt wyniósł 85 tysięcy złotych.

Komendant Miejski Policji w Białymstoku inspektor Wojciech Macutkiewicz podziękował przedstawicielowi magistratu za wsparcie finansowe w zakupie pojazdów służbowych.  Przekazując kluczyki do nowych radiowozów podkreślał, że efektywne ich użytkowanie przyczyni się do zwiększenia skuteczności policyjnych działań, a także wpłynie na bezpieczeństwo mieszkańców naszego miasta.