KONKURS EDUKACYJNY ZNAM SWOJE PRAWA ROZSTRZYGNIĘTY - Aktualności - Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KONKURS EDUKACYJNY ZNAM SWOJE PRAWA ROZSTRZYGNIĘTY

Data publikacji 11.01.2018

Wczoraj jedna ze zwycięskich klas, konkursu propagującego wiedzę o prawach dziecka pn. "Znam swoje prawa" wzięła udział w pikniku organizowanym przez policjantów i leśników. Kolejne pikniki ze służbami mundurowymi w ramach nagród odbędą się w przyszłym tygodniu.

Wczoraj na terenie Nadleśnictwa Dojlidy odbył się piknik edukacyjny zorganizowany prze policjantów z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, pracowników Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku i leśników z Nadleśnictwa w Dojlidach. Była to forma nagrody dla uczniów klasy IV b ze Szkoły Podstawowej Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny im. Bł. Bolesławy Lament w Białymstoku za zwycięstwo w konkursie plastycznym propagującym wiedzę o prawach dzieci pn. "Znam swoje prawa...". Uczniowie w czasie spotkania z mundurowymi mogli zobaczyć jak pracują policyjne psy w czasie tropienia i w sytuacji kiedy zostaje zaatakowany przewodnik czworonożnego funkcjonariusza. Mundurowi opowiedzieli tez milusińskim jakie zagrożenia czyhają na nich we współczesnym świecie i czego powinni się wystrzegać. Ze swojej strony wiedzę przekazywali też leśnicy, którzy uczyli najmłodszych bezpiecznych zachowań podczas spacerów w lesie, a także rozpoznawania pędów poszczególnych drzew.

W czasie trwania  zakończonego już konkursu, jury musiało ocenić 115 prac, z których wyłonienie 3 zwycięskich nie było łatwe. Kolejne dwa pikniki edukacyjne dla zwycięskich klas z podlaskimi policjantami odbędą się w przyszłym tygodniu.