Dzielnicowi uratowali mężczynę przed wychłodzeniem - Aktualności - Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi uratowali mężczynę przed wychłodzeniem

Data publikacji 23.01.2018

W ramach działania „Nie bądźmy obojętni” sokólscy dzielnicowi na bieżąco sprawdzają miejsca, gdzie mogą szukać schronienia i nocować bezdomni. Również w niedzielę mundurowi monitorowali pustostany. Przed 16.00 funkcjonariusze ujawnili na terenie miasta mężczyznę leżącego w śniegu od którego czuć było alkohol. Policja apeluje o reagowanie na cudzą krzywdę. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz mogą potrzebować naszej pomocy.

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce, w minioną niedzielę, przed godziną 16.00, ujawnili na terenie miasta leżącego w śniegu mężczyznę. Od osoby czuć było alkohol. Mężczyzna ten nie był w stanie poruszać się o własnych siłach.  59-latkowi natychmiast pomogli funkcjonariusze. Dzięki ich należytej oraz skutecznej reakcji mieszkaniec Sokółki został uratowany przed wychłodzeniem.

Policja apeluje o reagowanie na cudzą krzywdę. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz, w okresie zimowym, mogą potrzebować naszej pomocy.

Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112 lub 997, by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie.

O miejscach przebywania osób bezdomnych można również powiadomić Policję poprzez skorzystanie z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wystarczy wybrać ikonkę "BEZDOMNOŚĆ" i zaznaczyć to miejsce na mapie. Zostanie ono sprawdzone przez funkcjonariuszy, a w przypadku potwierdzenia, objęte oczywiście nadzorem w ramach działań "Nie bądźmy obojętni".