Hajnowscy policjanci zdążyli na czas - Aktualności - Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Hajnowscy policjanci zdążyli na czas

Data publikacji 23.01.2018

Hajnowscy policjanci zdążyli na czas i uratowali przed zamarznięciem leżącego w śniegu mężczyznę. 35-latkowi natychmiast została udzielona pomoc przedmedyczna. Dzięki informacjom uzyskanym od przechodnia oraz właściwej i skutecznej reakcji policjantów mężczyzna bezpiecznie został przekazany załodze karetki pogotowia.

Hajnowscy policjanci zdążyli na czas i uratowali przed zamarznięciem leżącego w śniegu mężczyznę. Do zdarzenia doszło w miniony piątek, około godziny 17.20 na terenie Białowieży. Dyżurny Policji w Hajnówce otrzymał informacje, że na jednej z ulic miasta leży w śniegu mężczyzna, prawdopodobnie będący pod wpływem alkoholu. Na miejsce interewncji natychmiast zostali skierowani policjanci z Posterunku Policji w Białowieży. Mundurowi zastali tam mężczynę leżącego w zaspie, od którego czuć było alkohol. Był on wyziębiony, a kontakt z nim - ograniczony. Policjanci natychmiast udzielili mężczyźnie pomocy, okryli go kocem izotermicznym i przenieśli 35-latka do radiowozu. Jednocześnie na miejsce zdarzenia mundurowi wezwali karetkę pogotowia do przyjazdu której monitorowali jego funkcje życiowe. Dzięki informacjom uzyskanym od przechodnia oraz właściwej i skutecznej reakcji policjantów mężczyzna bezpiecznie trafił do szpitala.

Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112 lub 997, by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie.

O miejscach przebywania osób bezdomnych można również powiadomić Policję poprzez skorzystanie z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wystarczy wybrać ikonkę "BEZDOMNOŚĆ" i zaznaczyć to miejsce na mapie. Zostanie ono sprawdzone przez funkcjonariuszy, a w przypadku potwierdzenia, objęte oczywiście nadzorem w ramach działań "Nie bądźmy obojętni".