BEZPIECZNE FERIE NA DWORCACH KOLEJOWYCH - Aktualności - Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

BEZPIECZNE FERIE NA DWORCACH KOLEJOWYCH

Data publikacji 30.01.2018

Podlascy policjanci, podczas minionego weekendu, zorganizowali kolejne działania profilaktyczne przy dworcach kolejowych w ramach akcji „Bezpieczne ferie”. Rozmawiali z dziećmi oraz ich rodzicami na temat bezpiecznego i odpowiedzialnego wypoczynku w okresie ferii zimowych oraz promowali bezpieczne zachowania na obszarach kolejowych.

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku i Suwałkach oraz przedstawicielami Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Białymstoku oraz Zakładem Linii Kolejowych w Białymstoku PKP PLK S.A., w miniony weekend, zorganizowali działania profilaktyczne na terenie dworców kolejowych w Białymstoku i Suwałkach. Akcja ta była skierowana do osób korzystających ze środków komunikacji PKP, w tym zwłaszcza udających się na zimowy wypoczynek. W rejonie dworców zorganizowali stoiska profilaktyczne, przy których rozmawiali z osobami udającymi się na ferie o szeroko rozumianym bezpieczeństwie. Mundurowi w ramach działań „Bezpieczne ferie” przypominali młodym osobom o zagrożeniach wynikających z zimowych zabaw i bezpiecznych zachowaniach w ich trakcie, a także promowali odpowiedzialne postawy narciarzy i snowboardzistów zgodnie z kampanią „Wspólnie dla bezpieczeństwa na stoku”. Policjanci przypominali również o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Informowali słuchaczy jak działa aplikacja i czemu służy to policyjne narzędzie. Instruowali również, w jaki sposób można nanieść na mapę internetową miejsca zagrożone przestępczością, bądź innymi niepożądanymi zjawiskami. W trakcie działań podróżnym rozdawano materiały edukacyjno-informacyjne.

Przeprowadzone działania profilaktyczne, podobnie jak te wcześniejsze,  cieszyły się dużym zainteresowaniem podróżnych, a zwłaszcza grup dzieci i młodzieży, które z zainteresowaniem przysłuchiwały się omawianym tematom oraz chętnie korzystały z dostępnych materiałów profilaktycznych.