Przekroczył dopuszczalną prędkość o 51 km/h - Aktualności - Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przekroczył dopuszczalną prędkość o 51 km/h

Data publikacji 05.02.2018

Policjanci z łomżyńskiej „drogówki” zatrzymali prawo jazdy kierującemu audi, który przekroczył dopuszczalną prędkość o 51 km/h w obszarze zabudowanym. Miejsce to zostało wskazane przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. W reakcji na te zgłoszenia, policjanci teraz systematycznie kontrolują prędkość z jaką poruszają się tam kierowcy.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łomży na Szosie do Mężenina, wczoraj po godzinie 7:00, zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę audi. 64-latek w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 40km/h, jechał z prędkością 91km/h w obszarze zabudowanym. Policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnemu kierowcy  prawo jazdy. Za popełnione wykroczenie został on również ukarany mandatem karnym, a jego konto zasiliło 10 punktów karnych. Miejsce to zostało wskazane przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, w zakładce przekraczanie dozwolonej prędkości. Policyjne kontrole są więc reakcją na te zgłoszenia, a ujawniane wykroczenia potwierdzają informacje uzyskane za pośrednictwem Mapy.

Policjanci apelują o ostrożną i rozważną jazdę, a także przypominają, że to właśnie nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.