Policjanci o zagrożeniach online - Aktualności - Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci o zagrożeniach online

Data publikacji 19.02.2018

Przedstawiciele suwalskiej Policji spotkali się z uczniami Akademii Dzieci Ciekawych Świata w Suwałkach. Tym razem rozmawiano z młodymi ludźmi o odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz o zagrożeniach online

W miniony piątek, profilaktycy z Wydziału Prewencji suwalskiej Policji odwiedzili uczniów starszych klas Akademii Dzieci Ciekawych Świata w Suwałkach. Głównym tematem spotkania była odpowiedzialność prawna nieletnich oraz zagrożenia online. Przedstawiciele Policji podkreślali, że internet to nie tylko możliwość nauki i zabawy, ale niestety również zagrożenia, które mogą mieć negatywny wpływ na rozwój młodego człowieka.

Jednocześnie prelegenci wyjaśnili odbiorcom, czym jest cyberprzemoc oraz kradzież danych, a także uczullili ich w zakresie zawierania kontaktów z nieznajomymi podkreślając, że należy z niego korzystać świadomie oraz odpowiedzialnie.

Spotkanie było też doskonałą okazją aby wyjaśnić młodzieży, jakie zachowania są niezgodne z prawem. W trakcie prelekcji zdefiniowane zostały pojęcia: odpowiedzialność prawna nieletnich, demoralizacja, czyn karalny, a także osoba nieletnia.