Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Z myślą o wszystkich tych, którzy w okresie zimowym najbardziej potrzebują wsparcia i pomocy…

Data publikacji 23.02.2018

Policjanci ruchu drogowego oraz prewencji rozpoczęli intensywne działania na rzecz osób, które w sposób szczególny w okresie trudnych warunków atmosferycznych potrzebują pomocy i zainteresowania. Dzisiaj w jednej z białostockich placówek pomocowych mundurowi i pracownicy Policji z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku odwiedzili podopiecznych korzystających z formy wsparcia dziennego - oferowanej na terenie miasta. Wszystko po to, by edukować mieszkańców w zakresie bezpiecznych zachowań w tym trudnym, zimowym okresie.

23 lutego 2018 roku przypada „Dzień Pomocy Potrzebującym”. Od dzisiaj do poniedziałku policjanci i pracownicy Policji z ruchu drogowego oraz prewencji z wszystkich komend miejskich i powiatowych województwa podlaskiego prowadzą wzmożone działania pod hasłem „Bez DOMU, ale NIE bez POMOCY”. Zadania realizowane w ramach tego przedsięwzięcia to między innymi spotkania informacyjno-edukacyjne z mieszkańcami korzystającymi z form pomocy doraźnej udzielanej przez placówki pomocowe, ujawnianie miejsc przebywania osób zagrożonych wychłodzeniem organizmu oraz oferowanie im realnej pomocy.

Tego typu spotkanie z udziałem podopiecznych odbyło się w Prawosławnym Ośrodku Miłosierdzia Diecezji Białostocko-Gdańskiej „Eleos”. Wzięli w nim udział policjanci i pracownicy Policji z Wydziału Ruchu Drogowego oraz Wydziału Prewencji KWP w Białymstoku, przedstawiciel Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Białymstoku oraz studenci Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku, którzy w ramach praktyk studenckich uczestniczą w działaniach profilaktycznych. Tematy dzisiejszego spotkania to m.in. bezpieczny pieszy, pomoc międzyinstytucjonalna osobom potrzebującym wsparcia, profilaktyka odmrożeń.

Spotkania odbywać się będą na terenie całego województwa, a przyświeca im jeden cel – pomoc osobom potrzebującym oraz wyposażenie ich w wiedzę niezbędną do przetrwania tego trudnego, zimowego czasu.

Podlascy policjanci ponownie apelują do mieszkańców województwa - nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz, w okresie zimowym potrzebują pomocy.

Wystarczy jeden telefon - pod numer 112 lub 997, by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować bezcenne ludzkie życie.
O miejscach przebywania osób bezdomnych można również powiadomić Policję poprzez skorzystanie z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wystarczy wybrać ikonkę "BEZDOMNOŚĆ" i zaznaczyć to miejsce na mapie. Zostanie ono sprawdzone przez funkcjonariuszy, a w przypadku potwierdzenia, objęte nadzorem, a wszystko w ramach działań "Nie bądźmy obojętni".