Policjanci rozmawiali o bezpieczeństwie ze studentami z Chin - Aktualności - Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci rozmawiali o bezpieczeństwie ze studentami z Chin

Data publikacji 05.03.2018

Białostoccy policjanci uczestniczyli w spotkaniu ze studentami z Chin, którzy rozpoczynają zajęcia na Uniwersytecie w Białymstoku w ramach wymiany studenckiej. Mundurowi przedstawili zebranym wybrane zagadnienia dotyczące prawa polskiego.

Białostoccy policjanci zostali zaproszeni do przeprowadzenia spotkania ze studentami z Chin, którzy rozpoczynają zajęcia na Uniwersytecie w Białymstoku w ramach wymiany studenckiej. W roli prelegentów wystąpili dziś funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, a także z Komendy Miejskiej Policji. Licznie zgromadzonym na auli młodym ludziom mundurowi przedstawili wybrane zagadnienia dotyczące prawa polskiego. Podczas spotkania omówiono również wybrane procedury policyjne. Zebranym podkreślono również fakt, że w przypadku pilnej potrzeby interwencji należy natychmiast dzwonić na numery alarmowe 997, 112. W dalszej części spotkania, studentom przybliżono również tematykę wybranych zagrożeń, m.in. dotyczącą środków odurzających.

Na koniec spotkania policjanci życzyli studentom udanego pobytu w Białymstoku, a także sukcesów podczas studiów na Uniwesytecie w Białymstoku.