Uwaga, Komisariat Młodego Policjanta jest już otwarty - Aktualności - Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uwaga, Komisariat Młodego Policjanta jest już otwarty

Data publikacji 15.03.2018

Komisariat Młodego Policjanta od dziś otwarty w białostockiej komendzie dla dzieci i uczniów klas nauczania początkowego. W sali profilaktycznej najmłodsi będą mogli przetestować megafon policyjny, przećwiczyć zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, a przy okazji wysłuchać istotne kwestie z zakresu bezpieczeństwa.

Dziś szef białostockiej komendy, wspólnie z najmłodszymi, uroczyście otworzył „Komisariat Młodego Policjanta”. Jest to sala profilaktyczna, która składa się z poszczególnych tematycznych „kącików”, m.in. ruchu drogowego czy też kryminalnego. Już dziś dało się zauważyć, że jest to trafiony pomysł. Dzieci krzycząc „super”, „ja też chcę coś powiedzieć przez megafon” dały wyraz swojej radości, a tym samym ocenie dziecięcego komisariatu. Oczywiście obok zabawy policjanci przekazywali przedszkolakom i uczniom cenne informacje dotyczące bezpieczeństwa. Tak też będzie podczas kolejnych spotkań z uczniami. Warto powiedzieć, że do prowadzenia zajęć, na przykład z ruchu drogowego, mundurowi będą wykorzystywać matę przejścia dla pieszych czy też piankowy sygnalizator świetlny.    

Sala profilaktyczna powstała z inicjatywy szefa białostockich policjantów, przy wykorzystaniu środków finansowych Urzędu Miejskiego w Białymstoku.