,,Odblaskowy eksperyment” w Bielsku Podlaskim - Aktualności - Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

,,Odblaskowy eksperyment” w Bielsku Podlaskim

Data publikacji 16.03.2018

Policjanci z Bielska Podlaskiego przeprowadzili wczoraj „odblaskowy eksperyment”. Głównymi odbiorcami profilaktycznej akcji byli seniorzy. Oczywiście każdy z nich otrzymał element odblaskowy.

Bielscy policjanci, wczoraj wieczorem zorganizowali w Osiedlowym Domu Kultury „Odblaskowy eksperyment”. W przedsięwzięciu uczestniczyli przedstawiciele Uniwersytetu III Wieku. Na początku spotkania policjanci przypomnieli zebranym ogólne zasady bezpieczeństwa, w tym z zakresu ruchu drogowego. Po części teoretycznej, rozpoczął się oczekiwany eksperyment odblaskowy. Oczywiście porównano w nim widoczność pieszego z odblaskiem i bez odblasku. Ta krótka pozorowana sytuacja potwierdziła, jak ważne dla bezpieczeństwa pieszych są elementy odblaskowe. Bez względu na ich kolor, czy też wielkość warto więc je nosić. Po zakończeniu eksperymentu, każdy uczestnik spotkania otrzymał od policjantów element odblaskowy.

Policjanci przypominają!

Zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, zobowiązany jest do noszenia elementów odblaskowych w sposób widoczny dla kierujących.

Pamiętajmy, że to nie grożąca grzywna i nie obowiązek powinny sprawić, że piesi będą korzystać z takich elementów, ale przede wszystkim dbałość o własne zdrowie i życie.