Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny” w pierwszy dzień wiosny

Data publikacji 21.03.2018

W związku z obchodami pierwszego dnia wiosny studenci i przedstawiciele z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku zorganizowali spotkanie profilaktyczne dla uczniów szkoły podstawowej. Podlascy policjanci przeprowadzili również działania „Stop demoralizacji – uwaga wagary”. Przedsięwzięcia odbyły się w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny”.

W pierwszy dzień wiosny, studenci z Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku, którzy odbywają praktyki w Wydziale Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku wspólnie z policjantami i profilaktykami tego wydziału, zorganizowali spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 32 w Białymstoku. Przedsięwzięcie to odbyło się w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny”. Podczas lekcji profilaktycznej uczniom II i III klas przedstawione zostały zasady bezpieczeństwa podczas kontaktu z obcym, psem oraz w trakcie spędzania czasu na podwórku.

W dalszej części spotkania, uczniowie podczas zabawy z Autochodzikiem, zostali zapoznani z podstawowymi zasadami bezpiecznego poruszania się po drogach oraz uzyskali wiedzę o zagrożeniach, na jakie mogą być narażeni jako uczestnicy ruchu drogowego.

W trakcie spotkania duże zainteresowanie wzbudził pokaz tresury psa służbowego. Funkcjonariusze radzili, jak należy zachowywać się w kontakcie z agresywnym psem oraz przedstawili zasady wychowywania domowych pupili. Na zakończenie profilaktycznego spotkania Miś Dobromiś przekazał wszystkim uczniom dyplomy oraz odblaski.

Natomiast w ramach działań „Stop demoralizacji – uwaga wagary” podlascy policjanci przeprowadzili kontrole miejsc gromadzenia się młodzieży, przebywającej poza szkołą, a wspólnie z pracownikami cywilnymi edukowali młodzież o odpowiedzialności prawnej oraz uzależnieniach. Mundurowi uczestniczyli również w wielu przedsięwzięciach, mających na celu promocję zdrowia i bezpieczeństwa m.in. grając mecz piłki nożnej z uczniami jednej z białostockich szkół podstawowych. W działaniach wzięło udział ponad 220 policjantów i pracowników Policji, ujawniono 36 nieletnich zagrożonych demoralizacją, 4 sprawców czynów karalnych, 4 sprawców czynów zabronionych, a także przeprowadzono 56 spotkań profilaktycznych. 

Czytaj również: