DZIELNICOWI Z GONIĄDZA POMOGLI UGASIĆ PŁONĄCĄ POSESJĘ - Aktualności - Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

DZIELNICOWI Z GONIĄDZA POMOGLI UGASIĆ PŁONĄCĄ POSESJĘ

Data publikacji 27.03.2018

Dzielnicowi z Goniądza, w miniony weekend, podczas obchodu, zauważyli dym na posesji w miejscowości Owieczki. Natychmiastowa pomoc policjantów zapobiegła dalszemu rozprzestrzenianiu się ognia. Dzięki szybkiej reakcji mundurowych, ocalały drewniane zabudowania znajdujące się na posesji.

Dzielnicowi z Goniądza, w minioną sobotę, około godziny 16.00, podczas obchodu swoich rejonów, zauważyli kłęby dymu wydobywające się z jednej z posesji w miejscowości Owieczki. Funkcjonariusze natychmiast pojechali w kierunku unoszącego się dymu. Na miejscu zauważyli mężczyznę, który nieporadnie próbował ugasić rozprzestrzeniający się po całej posesji ogień. Policjanci bez chwili wahania przystąpili do gaszenia płomieni. Dzięki szybkiej reakcji mundurowych, nikomu nic się nie stało i ocalały drewniane zabudowania znajdujące się na posesji. Jak ustalili policjanci, mężczyzna chciał spalić gałęzie. Niestety wiatr szybko rozprzestrzenił płomienie, które przedostały się na całą posesję.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mońkach apelują o rozsądek. Wypalanie traw jest zjawiskiem szkodliwym i niebezpiecznym. Pamiętaj - zanim podpalisz, zastanów się:

- czy nie narażasz się na odpowiedzialność karną?

- czy przez swoją bezmyślność nie narażasz życia swojego i innych?