Bezpieczny wielkanocny weekend 2018 na podlaskich drogach - Aktualności - Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczny wielkanocny weekend 2018 na podlaskich drogach

Data publikacji 03.04.2018

Jak co roku okres świąt to czas wytężonej pracy policjantów. Liczne patrole dbały o to, by na podlaskich drogach było bezpiecznie. Już teraz zdecydowanie możemy powiedzieć, że tegoroczne święta były bezpieczniejsze w porównaniu do minionego roku. Podlascy policjanci wyeliminowali z ruchu 29 kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę pod wpływem alkoholu.

Podczas minionego wielkanocnego weekendu, od piątku do dzisiejszego poranka, podlascy policjanci na drogach województwa odnotowali 2 wypadki drogowe, do których doszło w niedziele. Na skutek tych zdarzeń 2 osoby zostały ranne. Do pierwszego z nich dosżło po godzinie 13.00 na jednym ze skrzyżowań w Łomży. Jak wynika ze wstępnych informacji kierujący fiatem nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej i zderzył się z kierującym suzuki. W wyniku tego zdarzenia dwie osoby trafiły do szpitala. Natomiast przed godziną 21.00 dyżurny suwalskiej jednostki Policji otrzymał informację o zdarzeniu drogowym w rejonie miejscowości Płociczno-Osiedle. Jak się okazało kierujący renault zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. W wyniku tego zdarzenia jedna osoba została ranna. Teraz policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności i przyczyny tych wypadków. Ponadto przez cztery świąteczne dni podlascy policjanci zatrzymali 29 kierujących, którzy zdecydowali się na jazdę pod wpływem alkoholu. Niestety liczba ta jest na takim samym poziomie jak rok wcześniej. Tymi skrajnie nieodpowiedzialnymi uczestnikami ruchu zajmie się teraz sąd.

W analogicznym okresie w ubiegłym roku doszło do 8 wypadków drogowych, w których zginęły 2 osoby, a 10 zostało rannych. Policjanci wyeliminowali z ruchu 29 kierowców pod wpływem alkoholu.

KPP w Bielsku Podlaskim