Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

WOJEWÓDZKIE ELIMINACJE DO VI FINAŁU OGÓLNOPOLSKICH ZAWODÓW RATOWNIKÓW POLICYJNYCH Z KWALIFIKOWANEJ PIERWSZEJ POMOCY

Data publikacji 17.05.2018

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce zwyciężyli Wojewódzkie Eliminacje do VI Finału Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Najlepsi policyjni ratownicy z Podlasia otrzymali nagrody Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku, a także puchary i dyplomy. Finał ogólnopolski konkursu odbędzie się jeszcze w maju w Szkole Policji w Słupsku.

Wczoraj, na terenie Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku odbyły się wojewódzkie eliminacje do VI Finału Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. W zmaganiach o tytuł najlepszych policyjnych ratowników z kwalifikowanej pierwszej pomocy rywalizowały dwuosobowe drużyny składające się z najlepszych policjantów garnizonu podlaskiego z komend miejskich, powiatowych i Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku. Mundurowi, którzy zmagali się w eliminacjach wojewódzkich turnieju, na stałe i w sposób planowany realizują zadania o charakterze prewencyjnym lub kryminalnym.

Nad prawidłowością realizacji poszczególnych konkurencji oprócz funkcjonariuszy i pracowników Policji z Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku czuwali również: ratownik medyczny z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku oraz ratownik medyczny z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Białymstoku.

Turniej składał się z dwóch konkurencji. W pierwszej części policjanci sprawdzali swoją wiedzę teoretyczną dotyczącą pierwszej pomocy podczas testu wiedzy. Kolejny etap zawodów związany był z udzieleniem w pozorowanej sytuacji kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie pieszej potrąconej przez samochód ciężarowy.

Po zaciętej rywalizacji klasyfikacja końcowa przedstawiała się następująco:

I miejsce: aspirant Sebastian Kamieński i aspirant Janusz Andrzejuk z Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce,

II miejsce: starszy posterunkowy Łukasz Godlewski, posterunkowy Krystian Michalczuk z Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku,

III miejsce: młodszy aspirant Barbara Kulikowska, młodszy aspirant Adam Maliszewski.

Najlepsza policyjna para ratowników z kwalifikowanej pierwszej pomocy  będzie reprezentowała województwo podlaskie w VI Finale Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, które odbędą się pod koniec maja w Szkole Policji w Słupsku.

Wszyscy zwycięzcy otrzymali nagrody Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku, a także puchary i pamiątkowe dyplomy, które najlepszym z najlepszych wręczyła Zastępca Naczelnika Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji Białymstoku nadkomisarz Beata Szczech.

Zwycięzcom oraz wszystkim zawodnikom jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.