Litewska delegacja odwiedziła podlaskich policjantów - Aktualności - Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Litewska delegacja odwiedziła podlaskich policjantów

Data publikacji 22.05.2018

Delegacja Policjantów z Litwy gościła dziś w białostockich jednostkach Policji. Kierownicy Komendy Policji w Mariampolu i Alitusie spotkali się z Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku podinspektorem Jackiem Tarnowskim. Głównym celem wizyty było zapoznanie się gości ze strukturą i zadaniami podlaskiej Policji. Była to też doskonała okazja do omówienia bieżącej i przyszłej współpracy służb.

Dziś niecodzienni goście odwiedzili podlaskich policjantów. Komendanci Komend Policji w Mariampolu i Alitusie, a także Naczelnicy Wydziałów Kryminalnych złożyli wizytę w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, Komendzie Miejskiej w Białymstoku, a także w Oddziale Prewencji Policji w Białymstoku. Litewska delegacja poznała strukturę podlaskiej Policji, a także jej zadania. Mimo, że współpraca transgraniczna prowadzona jest od wielu lat i to na różnych płaszczyznach, spotkanie było też doskonałą okazją do omówienia bieżącej współpracy oraz przyszłych przedsięwzięć z zakresu bezpieczeństwa.

Jak podkreślają wspólnie policjanci obu państw tego typu spotkania zacieśniają współpracę transgraniczną, dlatego odbywać się one będą cyklicznie.