Najlepsi podlascy policjanci służby prewencyjnej - Aktualności - Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Najlepsi podlascy policjanci służby prewencyjnej

Data publikacji 11.06.2018

Dzisiaj odbyło się uroczyste wręczenie nagród najlepszym w województwie policjantom pionu prewencji. Wśród nich byli zwycięzcy konkursów na najlepszego dzielnicowego, kierownika rewiru dzielnicowych, pary patrolowej i przewodnika psa służbowego, a także policjanta ruchu drogowego. Najlepsi z najlepszych będą reprezentować garnizon podlaski w ogólnopolskich finałach, które odbędą się już jesienią.

Dzisiaj, odbyło się uroczyste wręczenie nagród najlepszym w województwie policjantom pionu prewencji. Wśród nich byli zwycięzcy konkursów na najlepszego dzielnicowego, kierownika rewiru dzielnicowych, przewodnika psa służbowego, pary patrolowej, a także policjanta ruchu drogowego. Wyłonieni policjanci będą reprezentować garnizon podlaski w ogólnopolskich finałach, które odbędą się jesienią tego roku.

Również dzisiaj wyróżnieni zostali podlascy policjanci, którzy stanęli na podium VI Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, które odbyły się w Szkole Policji Słupsku. Mundurowi służący w Komendzie Powiatowej Policji w Hajnówce uplasowali się na drugim miejscu. To nie jedyni wyróżnieni policyjni ratownicy z województwa podlaskiego. Wiedza, doświadczenie i zgranie zespołu pozwoliły policjantom służącym w Komendzie Miejskiej Policji w Białymstoku i Komendzie Wojewódzkiej Policji w Białymstoku na zajęcie 3 miejsca w XII Ogólnopolskich Mistrzostwach w Ratownictwie, w Ramach Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy – Barczewo 2018.

Najlepsi podlascy policjanci otrzymali z rąk Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosława Zielińskiego, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku nadinspektora Daniela Kołnierowicza, przedstawiciela Wojewody Podlaskiego, Związków Zawodowych Policjantów,  Związku Kynologicznego, Nadleśnictwa Supraśl i Nadleśnictwa Knyszyn oraz Teatru Dramatycznego puchary, dyplomy oraz nagrody.

Najlepszy podlaski przewodnik psa służbowego będzie reprezentował nasz garnizon w XVIII Finale Kynologicznych Mistrzostw Policji, który odbędzie się na początku września w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Natomiast dwóch najlepszych dzielnicowych i zwycięzca wśród kierowników dzielnicowych weźmie udział w XI Ogólnopolskich Zawodach Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”, które odbędą się w dniach 23-26 października 2018 roku w Szkole Policji w Katowicach. Z kolei najlepsi policjanci służby patrolowo-interwencyjnej reprezentować będą podlaski garnizon w finale XXV edycji Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku”, który odbędzie się w dniach 12-14 września w Szkole Policji w Słupsku. Również we wrześniu w dniach 18-21 września, w województwie małopolskim, odbędzie się finał XXXI edycji konkursu „Policjant Ruchu Drogowego”, podczas którego dwóch najlepszych podlaskich funkcjonariuszy  „drogówki” reprezentować będzie nasze województwo. 

 

OTO NAJLEPSI FUNKCJONARIUSZE PIONU PREWENCJI 2018 ROKU:

 

Zwycięzcami Eliminacji Wojewódzkich  XVIII Finału Kynologicznych Mistrzostw Policji okazali się:

I miejsce - aspirant Juliusz Zyskowski z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku

II miejsce - młodszy aspirant Rafał Tyborowski z Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem

III miejsce - aspirant sztabowy Dariusz Godlewski z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku 

 

Zwycięzcami Eliminacji Wojewódzkich do XXIV Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji – Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku 2018” okazali się:

I miejsce – starszy sierżant Emil Kalinowski i sierżant Wojciech Marcinkiewicz z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku

II miejsce – posterunkowy Karol Szadowski i posterunkowy Grzegorz Kulesza z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku

III miejsce – sierżant Tomasz Rakowski i starszy posterunkowy Bartosz Rakowski z Komendy Miejskiej Policji w Łomży

 

Zwycięzcami Eliminacji Wojewódzkich do XI Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku” okazali się:

I miejsce – sierżant Grzegorz Gardocki z Komendy Powiatowej Policji w Grajewie

II miejsce – młodszy aspirant Urszula Świderska z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku

III miejsce – aspirant Radosław Antoszczuk z Komendy Powiatowej Policji w Siemiatyczach

 

Zwycięzcami Eliminacji Wojewódzkich do I Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Kierownik Rewiru Dzielnicowych okazali się:

I miejsce – aspirant sztabowy Rafał Kotwicz z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku

II miejsce – aspirant sztabowy Adam Ławrynowicz z Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce

III miejsce – starszy aspirant Grzegorz Poczobutt Odlanicki z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce

 

 

NAJLEPSI FUNKCJONARIUSZE RUCHU DROGOWEGO WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO 2018 ROKU:

 

I miejsce – młodszy aspirant Mirosław Żulewski z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku

II miejsce – sierżant sztabowy Mariusz Wejda z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku

III miejsce – sierżant sztabowy Marek Iwaniuk z Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim

 

Zwycięzcom raz jeszcze gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.