„CYBERPOLICJANCI” Z BIAŁEGOSTOKU ZATRZYMALI PEDOFILA - Aktualności - Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„CYBERPOLICJANCI” Z BIAŁEGOSTOKU ZATRZYMALI PEDOFILA

Data publikacji 15.06.2018

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku zatrzymali podejrzanego o składanie małoletnim propozycji obcowania płciowego. Mężczyzna już usłyszał zarzut i decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Policjanci z Wydziału dw. z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku zatrzymali mężczyznę podejrzanego o składanie propozycji spotkań seksualnych osobom małoletnim w zamian za finansowe wynagrodzenie. Jak ustalili policjanci, podejrzany wykorzystywał do tego ogólnodostępne portale społecznościowe.

Mężczyzna został zatrzymany przez mundurowych w miniony wtorek. Jednocześnie policjanci zabezpieczyli szereg nośników pamięci. Po wstępnym sprawdzeniu okazało się, że zawierają materiały o charakterze pedofilskim.

W minioną środę podejrzany usłyszał zarzut i decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

Policjanci przypominają, że za składanie propozycji obcowania płciowego małoletniemu poniżej lat 15 za pośrednictwem systemu teleinformatycznego lub sieci telekomunikacyjnej grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.