Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

DZIELNICOWY Z DZIADKOWIC LAUREATEM KONKURSU „POLICJANT, KTÓRY MI POMÓGŁ”

Data publikacji 20.07.2018

- Dziękuję za wyjątkowy profesjonalizm i empatyczną postawę oraz umiejętne udzielanie pomocy osobom dotkniętym przemocą w rodzinie – powiedział Jarosław Zieliński, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, podczas spotkania z laureatami konkursu „Policjant, który mi pomógł”. W spotkaniu uczestniczył także Komendant Główny Policji nadinspektor Jarosław Szymczyk. Jednym z laureatów konkursu został starszy dzielnicowy aspirant Radosław Antoszczuk z Posterunku Policji w Dziadkowicach siemiatyckiej jednostki Policji.

Organizatorem tej inicjatywy jest Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" przy współpracy Biura Prewencji KGP. Była to już jedenasta edycja konkursu, którego istotą jest wsparcie policjantów podejmujących wzorowe działania i zaangażowanych w pomoc osobom dotkniętym przemocą w rodzinie. XI edycja konkursu objęta została honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji.

Konkurs "Policjant, który mi pomógł",  trwa nieprzerwanie od 2008 roku. Od tego czasu odbyło się już jedenaście edycji, podczas których wyłoniono laureatów zasługujących – w ocenie społeczeństwa - na szczególne wyróżnienie. Byli to funkcjonariusze reprezentujący zarówno służbę prewencyjną, jak i kryminalną.

Tegoroczni laureaci to:

asp. Radosław Antoszczuk – st. dzielnicowy Posterunku Policji w Dziadkowicach Komendy Powiatowej Policji w Siemiatyczach,

mł. asp. Marta Hałas – dzielnicowy  Komisariatu Policji I w Sosnowcu,

mł. asp. Sławomir Wysocki – dzielnicowy Komendy Miejskiej Policji w Tychach,

sierż. szt. Agnieszka Graca – dzielnicowy Komisariatu Policji Wrocław Psie Pole Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu,

sierż. szt. Artur Fraszka – dzielnicowy Komisariatu Policji w Konstantynowie Łódzkim Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach.

 

(MSWiA/ Foto: MSWiA, Paweł Ostaszewski Miesięcznik Policja 997)