POLICJANCI WYELIMINOWALI Z RUCHU NIETRZEŹWYCH KIERUJĄCYCH - Aktualności - Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

POLICJANCI WYELIMINOWALI Z RUCHU NIETRZEŹWYCH KIERUJĄCYCH

Data publikacji 02.08.2018

Podlascy policjanci „drogówki”, w ramach przeprowadzonych działań „Trzeźwa Środa”, przebadali na zawartość alkoholu w organizmie łącznie 3623 kierowców. Okazało się, że 8 z nich zdecydowało się wsiąść za kierownicę po alkoholu. Teraz ich nieodpowiedzialnym zachowaniem zajmie się sąd.

Wczoraj, podlascy policjanci drogówki sprawdzali trzeźwość kierowców w ramach prowadzonych działań prewencyjnych pod nazwą „Trzeźwa Środa”. Łącznie 119 mundurowych skontrolowało trzeźwość 3623 kierowców. Okazało się, że 8 z nich zdecydowało się wsiąść za kierownicę po wypiciu alkoholu. Policjanci ruchu drogowego zatrzymali 3 kierowców w stanie nietrzeźwości i 5 kierowców w stanie po użyciu alkoholu. Nietrzeźwym rekordzistą okazał się mieszkaniec Grajewa, który kierując skuterem miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Podlascy mundurowi zatrzymali również 5 kierowcom prawa jazdy.

Pomimo policyjnych apeli o rozsądek i trzeźwość na drogach jeden z kierowców będąc w stanie nietrzeźwości na drodze wojewódzkiej 686 w miejscowości Żednia, w trakcie wykonywania manewru wyprzedzania, stracił panowanie nad pojazdem, który zjechał do rowu i dachował. Badanie wykazało, że miał on 1,6 promila alkoholu w organizmie.

 

KMP w Łomży