„BEZPIECZNA SOBOTA” - DZIAŁANIA PODLASKIEJ DROGÓWKI - Aktualności - Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„BEZPIECZNA SOBOTA” - DZIAŁANIA PODLASKIEJ DROGÓWKI

Data publikacji 02.09.2018

Podlascy policjanci przeprowadzili wzmożone kontrole stanu trzeźwości kierowców. Mundurowi przebadali w sumie 2010 osób i wyeliminowali z ruchu drogowego 12 kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę po wypiciu alkoholu.

Podlascy policjanci ruchu drogowego, wczoraj, przeprowadzili działania „BEZPIECZNA SOBOTA” ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego w ostatnią wakacyjną sobotę tego roku. W ramach policyjnych działań mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku i Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku przeprowadzili akcję „TUNEL” rozstawiając punkt kontrolny w tunelu im. gen. Augusta Emila Fieldorfa „Nila” w Białymstoku. Już po kilku minutach w ręce mundurowych wpadł 32-letni kierowca, który w stanie nietrzeźwości prowadził pojazd marki Audi. Badanie alkomatem wykazało, że miał on niespełna 0,7 promila alkoholu w organizmie. Natychmiast stracił prawo jazdy, a teraz jego dalszym losem zajmie się sąd.

Policjanci, w trakcie sobotnich działań, skontrolowali blisko 600 pojazdów i sprawdzili stan trzeźwości 2010 kierowców zatrzymując 12 osób, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę po wcześniejszym spożyciu alkoholu. Mundurowi zatrzymali 10 kierowcom prawo jazdy i 21 dowodów rejestracyjnych. Ponadto, policjanci „drogówki” ujawnili 273 wykroczenia, w tym 76 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości.