Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podlascy Policjanci ramię w ramię z mundurowymi z Litwy, Łotwy i Estonii

Data publikacji 13.09.2018

XXI edycja Turnieju Najlepszych Patroli Policji Litewskiej odbyła się w dniach 10–13 września 2018 roku w miejscowości Onikszty, na północy Litwy. W zawodach wzięło udział 13 dwuosobowych drużyn, reprezentujących Policję: litewską, łotewską, estońską i polską. Uwaga! Polską Policję reprezentowali podlascy policjanci, którzy zajęli wysokie lokaty we wszystkich konkurencjach, a w „udzielaniu pierwszej pomocy” okazali się bezkonkurencyjni i uplasowali się na I miejscu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

XXI edycja Turnieju Najlepszych Patroli Policji Litewskiej odbyła się w dniach 10–13 września 2018 roku w miejscowości Onikszty, na północy Litwy. W zawodach wzięło udział 13 dwuosobowych drużyn, reprezentujących Policję: litewską, łotewską, estońską i polską. Uwaga! Polską Policję, na zasadach honorowych, reprezentowali podlascy policjanci. To właśnie 4 naszych funkcjonariuszy, w tym jedna policjantka, podjęło wyzwanie i ramię w ramię stanęli w zawodach z policjantami z innych państw. W jakich konkurencjach zawodnicy zmierzyli się? Dwuosobowe patrole rywalizowały z sobą aż w sześciu konkurencjach. Policjanci wykonywali zadanie taktyczne w symulowanych sytuacjach, udzielali pierwszej pomocy, strzelali, a także mieli do pokonania wyścig z przeszkodami oraz jeździli samochodem. W ostatniej konkurencji policjanci musieli właściwie zareagować na pojawiający się nagle problem.

Rozegrany w połowie wrześniu Turniej był formą doskonalenia umiejętności zawodowych funkcjonariuszy Policji z Litwy, Polski, Łotwy i Estonii, a także kontynuacją i wzmocnieniem współpracy bilateralnej.

Podlascy policjanci, reprezentujący polską Policję, zajęli wysokie lokaty we wszystkich konkurencjach, a w „udzielaniu pierwszej pomocy” okazali się bezkonkurencyjni i uplasowali się na I miejscu.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.