Akcja „Bezpieczny przejazd” ponownie na Podlasiu - Aktualności - Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Akcja „Bezpieczny przejazd” ponownie na Podlasiu

Data publikacji 12.10.2018

Jak zachowują się kierujący na przejazdach kolejowych sprawdzali wczoraj podlascy policjanci podczas kolejnej ogólnopolskiej akcji realizowanej pod hasłem „Bezpieczny Przejazd”. Wykorzystując bezpośredni kontakt z mieszkańcami funkcjonariusze prowadzili również edukację w zakresie bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym.

W czasie trwania wczorajszej akcji realizowanej pod hasłem „Bezpieczny przejazd”, podlascy policjanci ruchu drogowego wspólnie z przedstawicielami Zakładu Linii Kolejowych w Białymstoku oraz Straży Ochrony Kolei, promowali bezpieczne zachowania na przejazdach kolejowych. Inicjatywa ta objęła swoim zasięgiem 589 kierowców i polegała między innymi na informowaniu mieszkańców o konsekwencjach niestosowania się do przepisów obowiązujących podczas zbliżania się i przejeżdżania przez przejazdy kolejowe. W trakcie rozmów z uczestnikami ruchu drogowego mundurowi rozdawali również tematyczne materiały edukacyjno-informacyjne.

Jeśli chodzi o podsumowanie liczbowe wczorajszych działań, to w godzinach 6.00 – 22.00 wzięło w nich udział 123 policjantów ruchu drogowego. W rejonie przejazdów kolejowych mundurowi ujawnili 49 naruszeń przepisów przeciwko bezpieczeństwu w ruchu drogowym.

Policja przypomina o konieczności zachowania szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowych.

KMP w Białymstoku 

KMP w Łomży

KMP w Suwałkach 

KPP w Augustowie 

KPP w Sokółce