PIJANA ŚRODA NA ŁOMŻYŃSKICH DROGACH - Aktualności - Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

PIJANA ŚRODA NA ŁOMŻYŃSKICH DROGACH

Data publikacji 26.10.2018

Pracownik stacji paliw w Wygodzie, w minioną środę późnym popołudniem, uniemożliwił dalszą jazdę samochodem nietrzeźwemu kierowcy. 26-letni kierowca opla został zatrzymany przez policjantów, po tym jak uciekł obsłudze stacji. Okazało się, że mężczyzna miał ponad 2,7 promila alkoholu w organizmie oraz orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Dyżurny łomżyńskiej komendy miejskiej Policji, w minioną środę po godzinie 18:00, otrzymał informację od pracowników stacji paliw w Wygodzie o ujęciu nietrzeźwego kierującego oplem. Na miejsce skierowani zostali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łomży. Niestety, w między czasie, kierowca opla uciekł obsłudze stacji. Przybyli na miejsce funkcjonariusze ustalili personalia nieodpowiedzialnego kierowcy i rozpoczęli poszukiwania uciekiniera. Na miejsce udał się też funkcjonariusz nadzorujący służbę zewnętrzną oraz przewodnik z psem tropiącym. W trakcie poszukiwań jeden z policjantów napotkał młodego człowieka, odpowiadającego rysopisowi osoby poszukiwanej około 100 metrów od miejsca zamieszkania uciekiniera. Mężczyzną tym okazał się 26 – letni mieszkaniec Łomży, który aby uniknąć kary pieszo przebył ponad 10 km. Badanie alkomatem wykazało 2,7 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze dodatkowo ustalili, że 26 – latek ma orzeczony sądowy zakaz poruszania się wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Nieodpowiedzialny mieszkaniec miasta noc spędził w policyjnym areszcie. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

To niestety nie jedyny nietrzeźwy kierujący zatrzymany w środę przez łomżyńskich mundurowych. Około godziny 22.30 policjanci zatrzymali kierującą volkswagenem, która chwilę wcześniej na trasie Łomża – Drozdowo spowodowała kolizję drogową. U 21 – letniej mieszkanki gminy Piątnica badanie wykazało prawie 1,9 promila alkoholu w organizmie. Kolejnym nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 20 – letni mieszkaniec Ostrołęki. Mężczyzna kierując bmw został zatrzymany około godziny 2.40 w nocy na ulicy Piłsudskiego w Łomży. Młodzieniec zdecydował usiąść za kierownicą mając 1,6 promila alkoholu w organizmie. Zarówno kobiecie jak i mężczyźnie funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy. Ich skrajnie nieodpowiedzialnym zachowaniem zajmie się teraz sąd. 

Policjanci przypominają, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Mundurowi apelują o rozsądek na drodze, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego.