SZKOLENIE PRZEWODNIKÓW PSÓW SŁUŻBOWYCH - Aktualności - Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

SZKOLENIE PRZEWODNIKÓW PSÓW SŁUŻBOWYCH

Data publikacji 15.11.2018

Psy do zadań specjalnych szkoliły się w niecodziennych warunkach. W jednym z zakładów produkcyjnych na terenie powiatu bielskiego przewodnicy psów służbowych garnizonu podlaskiego wraz z psami do wyszukiwania zapachów narkotyków, materiałów wybuchowych i zapachu zwłok ludzkich doskonalili swoje umiejętności. Czworonożni funkcjonariusze ćwiczyli w trudnych dla nich warunkach wysokiego poziomu hałasu, intensywnych zapachów oraz rozbudowanej infrastruktury zakładu. Wszystko po to, aby skuteczniej wykonywać swoją codzienną służbę.

Wczoraj, na terenie jednego z zakładów produkcyjnych w powiecie bielskim, odbyło się szkolenie policyjnych psów służbowych, które zorganizował Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. Funkcjonariusze z całego garnizonu podlaskiego doskonalili umiejętności swoich psów do "zadań specjalnych". Łącznie w szkoleniu wzięło udział dwanaście psów specjalnie wyszkolonych do wyszukiwania zapachów narkotyków, materiałów wybuchowych i zapachu zwłok ludzkich. Celem ćwiczeń było utrzymanie psów służbowych w dobrej sprawności i doskonalenie umiejętności w trudnych warunkach takich jak: wysoki poziom hałasu, nowe, intensywne zapachy oraz przeszkody związane z rozbudowaną infrastrukturą zakładu produkcyjnego. Szkolenie przeprowadził koordynator d.s kynologii policyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. Wszystko po to, aby skuteczniej wykonywać swoją codzienną służbę.

Podobne ćwiczenia z udziałem policjantów-przewodników psów służbowych i ich podopiecznych będą prowadzone również w innych miastach naszego województwa.