POLICYJNE DZIAŁANIA „PRĘDKOŚĆ” - Aktualności - Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

POLICYJNE DZIAŁANIA „PRĘDKOŚĆ”

Data publikacji 18.02.2019

Podlascy policjanci, w miniony weekend , przeprowadzili wzmożone kontrole prędkości. Ich celem było egzekwowanie od kierowców przestrzegania ograniczeń prędkości i dbanie o bezpieczeństwo ruchu drogowego.

Od początku roku zauważalny jest wzrost liczby wypadków drogowych spowodowanych niedostosowaniem prędkości do warunków ruchu. Dane te wskazują na konieczność skoncentrowania działań Policji na przeprowadzeniu zarówno statycznych punktów pomiaru prędkości jak i pomiarów prowadzonych dynamicznie, przede wszystkim w miejscach, w których dochodzi do kolizji i wypadków drogowych.

W miniony weekend 255 podlaskich policjantów głównie pionu ruchu drogowego, skontrolowało w sumie 1311 pojazdów. Policjanci w trakcie wszystkich kontroli ujawnili 794 przypadki przekroczeń prędkości. W trakcie policyjnych działań mundurowi zatrzymali też 1 poszukiwanego. 

Do niecodziennej kontroli doszło w sobotę na krajowej "ósemce". Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku zatrzymali do kontroli VW, którego kierowca w rejonie Rzędzian przekroczył dopuszczalną prędkość jadąc 176 km/h na odcinku drogi, gdzie obowiązuje ograniczenie do 120 km/h. Jak się okazało 34-latek kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał blisko 2 promila alkoholu w organizmie. 34-latek natychmiast stracił prawo jazdy, a noc spędził w policyjnym areszcie. 

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących policjanci apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, w tym dopuszczalnych limitów prędkości. Pamiętajmy, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo ruchu drogowego. Dbajmy o bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu drogowego.

KMP w Białymstoku

KMP w Łomży

KMP w Suwałkach

KPP w Bielsku Podlaskim

KPP w Grajewie

KPP w Kolnie

KPP w Sejnach

KPP w Siemiatyczach

KPP w Wysokiem Mazowieckiem

 

Ładowanie odtwarzacza...