KOLEJNE SZKOLENIE PRZEWODNIKÓW I PSÓW SŁUŻBOWYCH - Aktualności - Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KOLEJNE SZKOLENIE PRZEWODNIKÓW I PSÓW SŁUŻBOWYCH

Data publikacji 15.03.2019

Przewodnicy psów służbowych garnizonu podlaskiego wraz z psami do wyszukiwania zapachów narkotyków oraz materiałów wybuchowych szkolili się w nietypowym miejscu. Czworonożni funkcjonariusze ćwiczyli na terenie Zakładu Karnego w Białymstoku. Wszystko po to, aby skuteczniej wykonywać swoją codzienną służbę.

Wczoraj, na terenie Zakładu Karnego w Białymstoku, odbyło się szkolenie policyjnych psów służbowych do wyszukiwania zapachów narkotyków oraz materiałów wybuchowych. Funkcjonariusze z całego garnizonu podlaskiego doskonalili umiejętności swoich psów do "zadań specjalnych". Łącznie w szkoleniu wzięło udział 23 specjalnie wyszkolonych psów służbowych z Policji oraz Służby Więziennej.

Celem ćwiczeń było podwyższenie umiejętności przewodników w pracy z psami służbowymi oraz sprawności psów służbowych, wytresowanych w kategorii wyszukiwania zapachów narkotyków i materiałów wybuchowych.

Szkolenie zorganizowali podlascy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami służby więziennej. Wszystko po to, aby skuteczniej wykonywać swoją codzienną służbę.

 

 
Ładowanie odtwarzacza...