POLICJANT PO SŁUŻBIE ZATRZYMAŁ ZŁODZIEJA - Aktualności - Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

POLICJANT PO SŁUŻBIE ZATRZYMAŁ ZŁODZIEJA

Data publikacji 28.03.2019

W dniu wolnym od pracy policjant z Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku zatrzymał 17-latka, który chwilę wcześniej ukradł alkohol w jednym ze sklepów w centrum miasta. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym, a mundurowy udowodnił, że policjantem jest się zawsze, nawet po służbie.

Policjant z Oddziały Prewencji Policji w Białymstoku, w miniony poniedziałek wieczorem, na jednej z ulic w centrum miasta zauważył wybiegającego z centrum handlowego mężczyznę, co przykuło jego uwagę. Kilka minut później, mundurowy zauważył zdenerwowanego pracownika ochrony, który oświadczył, że próbował bezskutecznie złapać złodzieja. Policjant nie miał wątpliwości, że wybiegający chwilę wcześniej młodzieniec i opisany złodziej to ta sama osoba.

Już po kilku minutach, w rejonie skrzyżowania ulicy Jurowieckiej i Fabrycznej, policjant zatrzymał opisanego mężczyznę. Okazał się nim 17-letni obywatel Ukrainy, który miał przy sobie skradzione butelki z alkoholem.

Policjant razem z ujętym mężczyzną udał się do sklepu, z którego został skradziony alkohol. 17-latek zaczął być agresywny i próbował się oddalić ale funkcjonariusz wspólnie z pracownikiem ochrony przytrzymali mężczyznę do czasu przyjazdu patrolu policji. 17-latek za swoje zachowanie został ukarany mandatem karnym.

Swoim zachowaniem mundurowy udowodnił, że policjantem jest się zawsze, nawet po służbie.