INAUGURACJA SEZONU ROWEROWEGO - Aktualności - Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

INAUGURACJA SEZONU ROWEROWEGO

Data publikacji 05.04.2019

Wczoraj w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Jednośladem bezpiecznie do celu” odbyła się inauguracja sezonu rowerowego. Celem prowadzonych działań było promowanie bezpiecznych zachowań rowerzystów w ruchu drogowym, w tym korzystanie z elementów odblaskowych, używanie kasków rowerowych oraz dbanie o stan techniczny roweru i jego właściwe wyposażenie.

Ważnym elementem akcji było uświadamianie, że jazda rowerem z nadmierną prędkością może stwarzać niebezpieczne sytuacje zarówno dla użytkowników rowerów, jak i pozostałych uczestników ruchu.

Równolegle policjanci przypominali kierowcom pojazdów, że rowerzyści są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego i z pozoru niegroźne zdarzenie drogowe może być dla nich bardzo poważne w skutkach.

Bezpieczeństwo na drogach zależy od przestrzegania przepisów prawa, kultury i życzliwości wszystkich jego uczestników, stąd też policjanci zwracali się także do pieszych, aby respektowali przepisy dotyczące korzystania przez nich z dróg dla rowerów (wyłącznie, gdy nie ma chodnika i drogi dla pieszych lub nie nadają się one do ruchu). Natomiast rowerzystom przypomnieli, że na chodniku i drodze dla pieszych mają obowiązek jechać powoli, zachować szczególną ostrożność oraz bezwzględnie ustępować miejsca pieszym.

W ubiegłym roku rowerzyści uczestniczyli w 104 wypadkach drogowych na terenie województwa podlaskiego. W wypadkach zginęło 10 rowerzystów, a 92 zostało rannych.

Bezpieczeństwo przede wszystkim!