POLICJANCI SZKOLILI SIĘ Z JĘZYKA MIGOWEGO - Aktualności - Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

POLICJANCI SZKOLILI SIĘ Z JĘZYKA MIGOWEGO

Data publikacji 08.04.2019

Policjanci rozpoczęli warsztaty języka migowego. Dzięki takim szkoleniom łatwiej będzie policjantom porozumiewać się z osobami z dysfunkcją słuchu. Do tej pory osoba niesłysząca zmuszona była korzystać z pomocy tłumacza w każdym kontakcie z policjantem.

Dziś, w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Białymstoku rozpoczęły się warsztaty dla policjantów i pracowników Policji dotyczące nauki języka migowego. Dzięki takim szkoleniom łatwiej będzie policjantom porozumiewać się z osobami z dysfunkcją słuchu. Do tej pory osoba niesłysząca zmuszona była korzystać z pomocy tłumacza w każdym kontakcie z policjantem. Warsztaty dedykowane są policjantom prewencji, ruchu drogowego, przyjmujących zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa czy osób przyjmujących interesantów zgłaszających się do jednostek Policji – którzy z racji wykonywanych zadań kontaktują się z osobami niesłyszącymi.

W szkoleniu weźmie udział łącznie 34 policjantów i pracowników Policji. Cykl spotkań obejmie 60 godzin, w trakcie których uczestnicy będą poznawać między innymi środowisko osób niesłyszących oraz ich potrzeby.