Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Strażacy szkolili policjantów

Data publikacji 27.02.2015

Doskonalenie umiejętności różnych sposobów tłumienia ognia, działanie drużyny ratunkowej z sanitariuszem oraz postępowanie policjanta w przypadku oparzeń termicznych i chemicznych to główne elementy, które pod okiem białostockich strażaków, szkolili funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku.

W minioną środę, w ramach współpracy podlaskich policjantów z funkcjonariuszami Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej Nr 2 w Białymstoku, odbyło się szkolenie skierowane do mundurowych pełniących funkcje sanitariuszy i strażaków w pododdziale zwartym Policji. W przedsięwzięciu uczestniczyło łącznie 24 policjantów Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku oraz Nieetatowego Pododdziału Policji. Głównym założeniem było wypracowanie najlepszych rozwiązań taktycznych podczas współdziałania sanitariusza i strażaka z pododdziałem. W trakcie szkolenia teoretycznego funkcjonariusze omawiali algorytm postępowania policjanta (sanitariusza/strażaka) w przypadku oparzeń termicznych i chemicznych. Natomiast w drugiej – praktycznej części przedsięwzięcia mundurowi doskonalili swoje umiejętności związane z różnymi sposobami tłumienia ognia (m.in. gaszenie palącego się ubrania na człowieku przy wykorzystaniu koca gaśniczego) oraz działanie drużyny ratunkowej z sanitariuszem z uwzględnieniem stref zagrożenia bezpieczeństwa.

Dzięki takim szkoleniom policjanci podnoszą swoje umiejętności z zakresu walki z ogniem, a co za tym idzie poziom bezpieczeństwa w trakcie działań ratowniczo – gaśniczych.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl

Powrót na górę strony