Informacja dzienna - 2026-06-22
- Interwencje419
- Zatrzymani na gorącym uczynku14
- Zatrzymani poszukiwani14
- Nietrzeźwi kierujący6
- Wypadki drogowe1
- Zabici w wypadkach0
- Ranni w wypadkach1
Ważna informacja
-
Wykaz punktów kontroli autobusów - Wakacje 2026
W okresie wakacji policjanci ruchu drogowego w całym kraju będą prowadzić wzmożone kontrole autobusów przewożących dzieci i młodzież na letni wypoczynek. Celem działań jest zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom wyjazdów.
-
Tylko nie mów nikomu – kiedy znajomość z internetu przestaje być bezpieczna
Dla wielu dzieci i nastolatków internet jest dziś naturalnym miejscem zawierania nowych znajomości. Rozmowy w komunikatorach, mediach społecznościowych czy podczas wspólnej gry online są częścią ich codzienności. Większość takich kontaktów nie niesie za sobą zagrożenia. Problem pojawia się jednak wtedy, gdy po drugiej stronie zamiast rówieśnika znajduje się dorosła osoba, która świadomie wykorzystuje zaufanie dziecka. Takie relacje na początku wyglądają bardzo zwyczajnie.
-
OGŁOSZENIE O DOBORZE DO SŁUŻBY W POLICJI
Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku ogłosił rozpoczęcie procedury rekrutacji osób ubiegających się do służby w Policji na terenie województwa podlaskiego w 2026 roku. Przyjęcia planowane są w terminach: 2 kwietnia, 9 lipca, 16 września, 17 listopada, 30 grudnia. Dokumenty możesz złożyć osobiście, przesłać pocztą lub drogą mailową. Pamiętaj — rekrutacja do Policji trwa przez cały rok.
Aktualności
-
Nadinspektor Kamil Borkowski pożegnał się ze sztandarem Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku
Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku nadinspektor Kamil Borkowski podczas uroczystej zbiórki pożegnał się ze sztandarem Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.
Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku -
Poszukiwany podczas zatrzymania znieważył policjantów i miał przy sobie narkotyki
Siemiatyccy policjanci zatrzymali 31-letniego mężczyznę poszukiwanego do odbycia kary pozbawienia wolności za kradzież pojazdu. Podczas interwencji mężczyzna stawiał czynny opór, znieważył funkcjonariuszy oraz naruszył ich nietykalność cielesną. Usłyszał również zarzut posiadania środków odurzających. Zatrzymane zostały także dwie osoby, które utrudniały policjantom wykonywanie czynności służbowych. Jedna z nich, 19-letnia kobieta, odpowie dodatkowo za posiadanie narkotyków.
Siemiatycze -
36-LATEK USŁYSZAŁ ZARZUT POSIADANIA ZNACZNEJ ILOŚCI MARIHUANY
Policjantki z bielskiej patrolówki zatrzymały na terenie miasta 36-latka podejrzanego o posiadanie narkotyków. Bielszczanin miał przy sobie marihuanę. W miejscu jego zamieszkania kryminalni znaleźli dodatkowo ponad 70 gramów ziela konopi. Mężczyzna usłyszał od prokuratora zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających, za co grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Bielsk Podlaski -
Suwalska policjantka ze srebrnym medalem Mistrzostw Polski Służb Mundurowych Kettlebell Sport!
Sierżant Wioleta Bujanowska z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach zdobyła srebrny medal podczas Mistrzostw Polski Kettlebell Sport w Gdyni. To ogromny sukces suwalskiej funkcjonariuszki, która wciąż nie zwalnia tempa!
Suwałki -
W ciągu 5 dni czterokrotnie ukradł kosmetyki w drogerii
Hajnowscy kryminalni zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże w jednej z drogerii w mieście. Mężczyzna wpadł dzięki zapisom monitoringu. 34-latek w ciągu pięciu dni, czterokrotnie ukradł kosmetyki o łącznej wartości blisko 1000 złotych. Hajnowianin usłyszał zarzut kradzieży czynem ciągłym w recydywie. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, a w warunkach recydywy może być zwiększona o połowę.
Hajnówka -
Policjanci zatrzymali 64-latka, który znęcał się nad żoną
Policjanci zatrzymali 64-latka podejrzanego o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad żoną. Mężczyzna pod wpływem alkoholu wszczynał awantury oraz groził swojej żonie. Decyzją sądu trafił na 2 miesiące do aresztu.
Białystok -
37-latka prowadziła auto mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie
Funkcjonariusze z ruchu drogowego łomżyńskiej Policji zatrzymali 37-latkę, która kierowała autem mając w swoim organizmie ponad 3 promile alkoholu. Kobieta zaprzeczała, aby kierowała autem. Zeznania świadków mówią co innego. Policjanci ustalają zakres odpowiedzialności karnej 37 - latki. Już zatrzymano jej prawo jazdy, a samochód trafił na parking strzeżony. Mieszkanka gminy Łomża noc spędziła w policyjnej celi. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Łomża -
Kolejne prawa jazdy zatrzymane za nadmierną prędkość
Policjanci z łomżyńskiej drogówki zatrzymali prawa jazdy kolejnym dwóm kierowcom, którzy przekroczyli prędkość o ponad 50 kilometrów na godzinę, jeden w obszarze zabudowanym drugi poza. Miejsca kontroli zostały wskazane przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.
Łomża -
Dwóch nietrzeźwych kierowców zatrzymanych przez zambrowskich policjantów
Miniony weekend na drogach powiatu zambrowskiego upłynął pod znakiem nieodpowiedzialnych zachowań kierowców. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy kierowali pojazdami mając w organizmie 2 promile alkoholu, a jeden z nich doprowadził do zdarzenia drogowego.
Zambrów -
Policjanci zatrzymali trzech poszukiwanych
W weekend policjanci zatrzymali trzy osoby poszukiwane. Dwóch mężczyzn trafiło do zakładu karnego, natomiast trzeci uniknął odbycia kary po opłaceniu zasądzonej grzywny.
Zambrów -
ZA SZYBKO NA DK 63 – PRAWA JAZDY ZATRZYMANE
Policjanci zambrowskiej drogówki zatrzymali trzech kierowców, którzy przekroczyli prędkość o ponad 50 kilometrów na godzinę w obszarze zabudowanym. Wszyscy kierowcy na trzy miesiące stracili prawa jazdy. Zostali również ukarani mandatami i punktami.
Zambrów -
43-latek zatrzymany z narkotykami
Policjanci z białostockiej patrolówki zatrzymali 43-latka, który posiadał przy sobie narkotyki. Do zatrzymania doszło na jednej z ulic w Białymstoku, gdy mężczyzna kłócił się z kolegą. Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Białystok -
WSIADŁ ZA KIEROWNICĘ MAJĄC 2,5 PROMILA I ZAKAZ
Suwalscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. 34-latek miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo mężczyzna posiadał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
Suwałki -
LIBACJA ALKOHOLOWA ZAKOŃCZYŁA SIĘ UGODZENIEM NOŻEM
Suwalscy policjanci interweniowali w jednym z mieszkań, gdzie doszło do awantury małżeńskiej. W jej trakcie 70 - letnia kobieta zraniła nożem swojego męża. Mężczyzna trafił do szpitala, a kobieta do policyjnej celi. Suwalczanka została zatrzymana i usłyszała zarzut uszkodzenia ciała. Grozi jej kara do 5 lat więzienia.
Suwałki -
Zatrzymani nieodpowiedzialni kierowcy
Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku zatrzymali kolejnych kierujących, którzy zlekceważyli obowiązujące przepisy. Trzech mężczyzn prowadziło pojazdy pomimo cofniętych uprawnień, a kolejny kierujący wsiadł za kierownicę pod wpływem narkotyków. Wszyscy za swoje zachowanie odpowiedzą teraz przed sądem.
-
Przyjechał na zakupy mając ponad 2,5 promila
Policjanci z hajnowskiej patrolówki zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierowcę. 55-latek mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie przyjechał do sklepu, na zakupy. Okazało się, że Hajnowianin dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania. Stracił je kilka miesięcy wcześniej również za jazdę po alkoholu. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.
Hajnówka -
Przeszedł przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Policjanci znaleźli przy nim marihuanę
Rutynowa interwencja policjantów w Zambrowie zakończyła się zatrzymaniem 41 - letniego mieszkańca miasta. Funkcjonariusze, którzy zwrócili uwagę na mężczyznę przechodzącego przez jezdnię w niedozwolonym miejscu, znaleźli przy nim marihuanę.
Zambrów -
Tryb przyspieszony dla kierowcy na zakazie
W trybie przyspieszonym za popełnione przestępstwo odpowiedział 45 - latek, który kierował Audi mając dwa dożywotnie zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Mieszkaniec powiatu zambrowskiego został zatrzymany i trafił do policyjnej celi, a następnego dnia stanął przed sądem.
Zambrów -
Mandat 2500 złotych dla pijanego rowerzysty
O tym, jak dotkliwe są to kary finansowe za jazdę po alkoholu, przekonał się kolejny rowerzysta zatrzymany wczoraj przez policjantów ruchu drogowego. 31-latek jechał rowerem, mając ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych.
Wysokie Mazowieckie -
Poszukiwany za przestępstwa narkotykowe wpadł w ręce kryminalnych z Łomży
Łomżyńscy kryminalni zatrzymali 25 - latka poszukiwanego do przestępstw narkotykowych. Mieszkaniec Łomży najbliższy rok i dwa miesiące spędzi w zakładzie karnym.
Łomża -
Za szybko o niemal 100 kilometrów na godzinę
Pędził 189 kilometrów na godzinę, zatrzymali go policjanci z łomżyńskiej drogówki. Mężczyzna za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie stracił prawo jazdy i został ukarany mandatem. Miejsce kontroli zostało wskazane przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.
Łomża -
ZA SZYBKO W KOTŁACH - KIEROWCA STRACIŁ PRAWO JAZDY
Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy kierującemu Fiatem, który w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 56 kilometrów na godzinę. Za popełnione wykroczenie 24-latek został również ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych, a na jego konto wpłynęło 13 punktów.
Bielsk Podlaski -
SPOWODOWAŁ KOLIZJĘ, BYŁ NIETRZEŹWY
Nietrzeźwy 39-latek kierując Audi spowodował kolizję. Okazało się, że sprawca miał ponad półtora promila alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali jego prawo jazdy, a za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Bielsk Podlaski -
Wielki finał trzeciej odsłony kampanii #ZnamTeNumery za nami
Telewizja Puls i Komenda Główna Policji zakończyły trzecią edycję ogólnopolskiej kampanii społecznej #ZnamTeNumery, której celem jest edukacja osób starszych i ich bliskich oraz zwrócenie uwagi na grożące im wyłudzenia danych osobowych czy pieniędzy. Wielkim finałem tej edycji było ogłoszenie 17 czerwca br. zwycięzców w ogólnopolskim konkursie dla szkół podstawowych, którego tematyka była inspirowana przesłaniem kampanii a celem – upowszechnianie wiedzy o dobrych praktykach i bezpieczeństwie seniorów.
KGP -
Nie zatrzymał się do kontroli, był nietrzeźwy i miał dwa zakazy prowadzenia pojazdów
Policjanci z białostockiego oddziału prewencji zatrzymali 31-latka, który nie zastosował się do polecenia zatrzymania pojazdu i podjął próbę ucieczki. Mężczyzna prowadził samochód pod wpływem alkoholu i mimo dwóch zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi. Dodatkowo był osobą poszukiwaną, a przy nim i w aucie funkcjonariusze znaleźli substancję niewiadomego pochodzenia. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.
-
Poszukiwany za rozbój zatrzymany
Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku zatrzymali 36-letniego mężczyznę poszukiwanego przez wymiar sprawiedliwości. Mężczyzna miał do odbycia karę 2 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności za rozbój.
-
Zatrzymani za pobicie - trafili do aresztu
Na 3 miesiące do aresztu trafiło dwóch mężczyzn, którzy pobili 58-latka i grozili, że go spalą. Po tym zabronili mu opuszczać mieszkanie. Do działania podjudzały ich partnerki, które śmiały się z poszkodowanego. Cała czwórka usłyszała zarzuty pobicia, którego następstwem było spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, a 36 i 32-latek dodatkowo zarzut wywierania wpływu na osobę poprzez groźby i pozbawienie wolności, oba w warunkach recydywy.
Białystok
Linki
Filmy
Galerie zdjęć
-
Policyjne zabezpieczenie zgromadzenia i meczu pomiędzy Jagiellonią Białystok a Lechem Poznań
-
ATAK I ZAJĘCIE TŁOCZNI GAZU - AKCJA ODBIJANIA ZAKŁADNIKÓW PRZEZ POLICYJNYCH KONTRTERRORYSTÓW
-
Służba na granicy w obiektywie
-
Ćwiczenia kontrterrorystów z policyjnym Black Hawk
-
Kobiety w podlaskiej policji
-
Nie bądźmy obojętni! Jeden telefon może uratować komuś życie!






























