Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jeden samochód – dwóch pijanych kierowców

Data publikacji 13.03.2015

Policjanci z Kolna na drodze krajowej nr 61 zatrzymali do kontroli jadące „wężykiem” audi. Pojazd jednak nie od razu zatrzymał się, ponieważ wcześniej, w czasie jazdy, kierowca zamieniał się miejscami z jednym z pasażerów z tylnej kanapy. Okazało się, że obaj mężczyźni byli nietrzeźwi – mieli od 2,3 do 2,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto ten, który kierował pierwszy nie miał prawa jazdy. Za swoje postępowanie obaj staną przed sądem.

Wczoraj około godziny 10.00 na drodze krajowej nr 61, policjanci z kolneńskiej drogówki zauważyli jadące „wężykiem” audi. Funkcjonariusze natychmiast nakazali kierowcy, aby ten zjechał na pobocze i zatrzymał się do kontroli drogowej. Siedzący za kierownicą mężczyzna zignorował sygnały policyjne i jechał dalej. Policjanci jadący tuż za audi zauważyli, że kierowca w trakcie jazdy zamienia się miejscami z jednym z pasażerów z tylnej kanapy. Nowy kierujący po chwili zatrzymał pojazd. Okazało się, że autem podróżowało trzech obywateli Litwy w wieku od 21 do 24 lat. Obaj kierowcy byli nietrzeźwi – podobnie zresztą jak ich trzeci kolega, który w trakcie całego zajścia spokojnie sobie spał. Mundurowi zbadali trzeźwość kierujących. Mężczyźni mieli 2,3 i 2,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci odkryli również, że 24-latek, który kierował pojazdem pierwszy nie posiada prawa jazdy. Drugiemu, 21–letniemu kierowcy, mundurowi zatrzymali prawo jazdy. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Dzisiaj za swoje nieodpowiedzialne zachowanie - w trybie przyśpieszonym - odpowiedzą przed sadem.

źródło – oficer prasowy KPP w Kolnie

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl

Powrót na górę strony