Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Potrącenie pieszej - policjanci apelują

Data publikacji 17.03.2015

Suwalscy policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności wypadku drogowego z udziałem osoby pieszej. Jak wynika ze wstępnych ustaleń 18-latka została potrącona przez 17-letniego motocyklistę bez uprawnień do kierowania. W wyniku zdarzenia kobieta trafiła do szpitala.

Wczoraj, tuż przed godziną 20.00, dyżurny suwalskiej Policji został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w miejscowości Bilwinowo. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci. Tam mundurowi wstępnie ustalili, że 17-letni mieszkaniec gminy Szypliszki jadąc motocyklem mz etz drogą gruntową w kierunku krajowej „ósemki” potrącił idącą z przeciwka 18-latkę. W wyniku zdarzenia kobieta trafiła do szpitala. Okazało się, że piesza nie miała żadnych elementów odblaskowych, a motocyklista jechał po nieoświetlonej nierównej gruntowej drodze bez świateł. Badanie alkomatem wykazało, że oboje byli trzeźwi. Jednak szybko wyszło na jaw, że 17-latek nie ma uprawnień do kierowania motocyklem. Nie miał także dowodu rejestracyjnego pojazdu, ani jego ubezpieczenia. Natomiast sam motor był bez tablic rejestracyjnych. Teraz szczegółowe okoliczności i przyczyny wypadku ustalają suwalscy policjanci.

Praw fizyki nie da się oszukać. Nie ma takiego pojazdu, który rozpędzony zatrzyma się w miejscu. Na drogę hamowania składają się trzy główne elementy: postrzeganie, reakcja, hamowanie. I to właśnie one mają największy wpływ na możliwość przeżycia pieszego w konfrontacji z samochodem, czy motocyklem. Nasze szanse jako pieszych znacznie wzrastają, gdy jesteśmy dobrze widoczni i posiadamy odblaski.

źródło – oficer prasowy KMP w Suwałkach

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl

Powrót na górę strony