Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za znęcanie się i zabicie psa

Data publikacji 19.03.2015

Nawet do 3 lat pozbawienia wolności może grozić mężczyźnie zatrzymanemu przez suwalskich policjantów, który podejrzany jest o znęcanie się nad dwoma psami i zabicie jednego z nich. Teraz sprawą zajmie się sąd.

W miniony wtorek około godziny 17.30 dyżurny suwalskiej Policji poinformowany został o 32-letnim mieszkańcu miasta, który znęcał się nad psem, a później go zabił. Pod wskazany adres natychmiast pojechali policjanci. Tam znaleźli zakopane martwe zwierzę. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że pies został zabity szpadlem, a potem zakopany. Podejrzany o to zdarzenie mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Dodatkowo z dotychczasowych informacji funkcjonariuszy wynika, że 32-latek najprawdopodobniej znęcał się nad dwoma psami, doprowadzając je do wyczerpania. Dzisiaj mężczyzna usłyszał zarzuty i dalej jego postępowaniem zajmie się sąd. Grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

źródło – oficer prasowy KMP w Suwałkach

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl

Powrót na górę strony