Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jechał ponad 200 km/h – stracił prawo jazdy

Data publikacji 31.03.2015

Zatrzymaniem prawa jazdy za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym oraz skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu zakończyła się jazda 25-letniego motocyklisty. Mężczyznę, który po niebezpiecznym wyprzedzaniu jechał 210 km/h zatrzymali policjanci łomżyńskiej drogówki.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łomży patrolując w minioną niedzielę drogę krajową nr 61 zauważyli motocyklistę wyprzedzającego kilka pojazdów z niewłaściwej strony, zmuszając ich kierujących między innymi do zmniejszania prędkości jazdy. Chwilę później motocykl zaczął bardzo szybko się oddalać. Funkcjonariusze natychmiast za nim ruszyli. Jednak jego kierowca nie zareagował na początku na sygnały świetlne i dźwiękowe nakazujące zatrzymanie i jechał z prędkością 210 km/h w miejscu, gdzie maksymalnie można było poruszać się 90 km/h. Jak się potem okazało za kierownicą jednośladu siedział 25-letni mieszkaniec Kolna. Za popełnione wykroczenia i spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym policjanci zatrzymali motocykliście prawo jazdy, a jego nieodpowiedzialnym zachowaniem się na drodze zajmie się teraz sąd.

źródło – oficer prasowy KMP w Łomży

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl

Powrót na górę strony