Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

46-latek zaatakowany nożem – dwie osoby zatrzymane

Data publikacji 01.04.2015

W związku z zaatakowaniem 46-latka nożem białostoccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn. Obaj byli pijani i trafili do policyjnego aresztu. Teraz funkcjonariusze ustalają dokładny przebieg i okoliczności zdarzenia.

Wczoraj po południu dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku zaalarmowany został przez dyspozytora pogotowia ratunkowego o agresywnym mężczyźnie leżącym na trawniku przy pętli autobusowej na osiedlu Bojary. Na miejsce natychmiast skierowani zostali mundurowi wydziału patrolowo - interwencyjnego. Tam funkcjonariusze w rozmowie z ratownikami ustalili, że odnaleziony 46-latek ma ranę ciętą uda i jest pod wyraźnym wpływem alkoholu. Mężczyzna nie chciał powiedzieć co się stało. Pomimo tego policjanci szybko ustalili, że niedawno wyszedł on z jednego z pobliskich domów w towarzystwie innego mężczyzny. Jednak, gdy upadł jego towarzysz zamiast mu pomóc zawrócił. W pewnym momencie funkcjonariusze podczas wykonywania czynności z rannym zauważyli wychodzącego ze wskazanego domu mężczyznę. 52-latek nie potrafił logicznie wytłumaczyć, gdzie i u kogo był, wciąż zmieniając swoją wersję, w związku z czym został zatrzymany. Chwilę później mundurowi weszli do budynku, gdzie zauważyli ślady krwi. Potem jeden z okolicznych mieszkańców opowiedział policjantom, że słyszał szamotaninę i bójkę na klatce i wskazał lokal, w którym wcześniej przebywali awanturnicy. W mieszkaniu tym funkcjonariusze zastali 46-letniego lokatora, który potwierdził, że wspólnie z rannym rówieśnikiem i 52-latkiem pili alkohol, jednak pomimo tego, że na podłodze była krew mężczyzna twierdził, że nic nie wie na temat bójki i ataku nożem. Zarówno on, jak i drugi ze współbiesiadników noc spędzili w policyjnym areszcie. Teraz funkcjonariusze ustalają dokładny przebieg i okoliczności całego zdarzenia. Za uszkodzenie ciała grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło – KMP w Białymstoku

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl

Powrót na górę strony