Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 20.04.2015

Sąd Rejonowy w Łomży zastosował trzymiesięczny areszt wobec 50-latka podejrzanego o usiłowanie zabójstwa. Mężczyzna podczas libacji alkoholowej zaatakował i ugodził nożem swojego 58-letniego znajomego. Szczegółowe okoliczności zdarzenia wyjaśniają funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Łomży.

W miniony piątek, po godzinie 17.00 w jednej z podłomżyńskich miejscowości podczas libacji alkoholowej, pomiędzy przebywającymi w mieszkaniu mężczyznami wywiązała się sprzeczka. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że w trakcie kłótni i szarpaniny 50-letni mężczyzna ugodził nożem w szyję 58-letniego znajomego. Pokrzywdzony został przewieziony do szpitala. Policjanci zatrzymali w tej sprawie 50-latka podejrzanego o usiłowanie zabójstwa. Badanie alkomatem wykazało u mężczyzny ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Dzisiaj Sąd Rejonowy w Łomży na wniosek Prokuratury zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Sprawca za swoje postępowanie odpowie teraz przed sądem. Za usiłowanie zabójstwa grozi kara nawet do 25 lat więzienia, albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

źródło – oficer prasowy KMP w Łomży

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl

Powrót na górę strony