Policjanci uratowali życie 42-latka - Aktualności -  Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali życie 42-latka

Data publikacji 24.04.2015

Policjanci z białostockiego Oddziału Prewencji Policji uratowali życie 42-latka. Mundurowi do czasu przybycia karetki pogotowia prowadzili skuteczną reanimację mężczyzny. Poszkodowany trafił do szpitala.

Wczoraj, około godziny 14.30 z polecenia dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku policyjny patrol z białostockiego Oddziału Prewencji Policji pojechał do jednego z domów handlowych w centrum miasta. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że na ławce obok głównego wejścia do sklepu siedzi nietrzeźwy mężczyzna. 42-latek był przytomny, oddychał, miał jednak trudności z mową, był w stanie podać jedynie swoje imię. Funkcjonariusze natychmiast wezwali karetkę pogotowia. Policjanci czekając na przyjazd karetki monitorowali stan tego człowieka. W pewnym momencie mundurowi zauważyli, że mężczyzna przestał reagować na bodźce. Natychmiast, nie tracąc czasu funkcjonariusze położyli mężczyznę na podłodze sklepu celem sprawdzenia czynności życiowych. Okazało się, że nie oddycha. Bezzwłocznie mundurowi przystąpili do masażu serca, który prowadzili na zmianę, aż do czasu przyjazdu karetki pogotowia. Po przyjeździe na miejsce ratownicy medyczni stwierdzili, że masaż prowadzony był profesjonalnie i tylko dzięki natychmiastowej akcji ratunkowej ze strony policjantów udało się przywrócić funkcje życiowe 42-latkowi, który trafił do szpitala.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl