Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

15-letni złodziej zatrzymany

Data publikacji 04.05.2015

Wczoraj rano policjanci z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego białostockiej komendy zatrzymali 15-latka prowadzącego skuter. Szybko okazało się, że skuter został skradziony a 15-latek przyznał mundurowym, że kradzież skutera to nie jedyna rzecz jaką ma na swoim sumieniu. Nastolatek trafił do policyjnej izby dziecka. Teraz jego losami zajmie się sąd rodzinny.

Wczoraj, po 4 rano patrolujący miasto policjanci rozpoczęli poszukiwania skradzionego motoroweru. W pobliżu szpitala onkologicznego zauważyli nastolatka pchającego skuter. Ten na widok mundurowych próbował uciekać. Został zatrzymany. Młody człowiek nie posiadał żadnych dokumentów jednośladu. Zapewniał funkcjonariuszy, że pojazd należy do niego, jednak po sprawdzeniu w policyjnych systemach rzeczy utraconych mundurowi ustalili, że motorower jest kradziony. Dopiero wtedy opowiedział, że ukradł go spod bloku dwa dni wcześniej. Policjanci sprawdzili też plecak młodocianego złodzieja. Tam odnaleźli rzeczy, które ich zdaniem mogły pochodzić z przestępstwa. Po krótkiej rozmowie chłopak przyznał, że około dwie godziny wcześniej łokciem wybił szybę w jednym z kiosków w centrum miasta skąd zabrał m.in. papierosy, batony, zapalniczki oraz bilety komunikacji miejskiej. Młodzieniec tłumaczył policjantom, że wszystko chciał posprzedawać a słodycze zostawić sobie. 15-latek trafił do policyjnej izby dziecka. Teraz jego losami zajmie się sąd rodzinny.

źródło – KMP w Białymstoku

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl

Powrót na górę strony