Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli nielegalne papierosy i tytoń

Data publikacji 07.05.2015

3600 sztuk papierosów i ponad 32 kilogramy suszu krajanki tytoniowej zabezpieczyli suwalscy policjanci razem z celnikami w jednym z mieszkań w centrum Suwałk. 58-latek zajmujący lokal usłyszy zarzuty z kodeksu karno-skarbowego. Grozi mu wysoka grzywna, przepadek towaru i nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach wraz z funkcjonariuszami Urzędu Celnego ustalili, że w jednym z mieszkań w centrum Suwałk mogą znajdować się nielegalne wyroby tytoniowe. Przed południem wkroczyli do lokalu zajmowanego przez 58-letniego mieszkańca miasta, gdzie ujawnili i zabezpieczyli 3600 sztuk papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy oraz ponad 32 kilogramy suszu krajanki tytoniowej. Suma strat, na jakie mógł w ten sposób zostać narażony Skarb Państwa z tytułu niezapłaconych należności podatkowych, to prawie 28 tysięcy złotych. Teraz suwalczanin, który już wcześniej był karany za podobne przestępstwa, za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Grozi mu wysoka grzywna, przepadek towaru i nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

źródło – oficer prasowy KMP w Suwałkach

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl

Powrót na górę strony