Zmagania policjantów podlaskiej drogówki - Aktualności -  Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zmagania policjantów podlaskiej drogówki

Data publikacji 19.05.2015

Finał wojewódzki XXVIII edycji konkursu „Policjant Ruchu Drogowego Roku 2015” zakończony. Startowali w nim policjanci z całego Podlasia oraz funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego. Już jutro ogłoszenie wyników. Finał ogólnopolski odbędzie się w czerwcu w Krakowie.

Dzisiaj w Białymstoku odbył się finał wojewódzki XXVIII edycji konkursu „Policjant Ruchu Drogowego Roku 2015”. W tegorocznych zmaganiach wystartowało 15 najlepszych policjantów drogówki wyłonionych ze wszystkich podlaskich komend miejskich i powiatowych oraz 8 funkcjonariuszy Inspekcji Transportu Drogowego. W ramach konkursu zmierzyli się oni w czterech konkurencjach. Pierwszą był test wiedzy, w którym mundurowi musieli wykazać się bardzo dobrą znajomością przepisów dotyczących ruchu drogowego, prawa wykroczeń i wybranych przepisów służbowych. Kolejne dwie to jazda sprawnościowa motocyklem i samochodem na specjalnie przygotowanych torach. Ostatnim etapem było kierowanie ruchem na jednym z większych białostockich skrzyżowań. Dwóch najlepszych policjantów reprezentować będzie województwo podlaskie w finale ogólnokrajowym konkursu, który odbędzie się pod koniec czerwca w Krakowie.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl

Film Film


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Film (format flv - rozmiar 27.64 MB)