Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny sukces policjantki z Podlasia i jej drużyny

Data publikacji 13.07.2015

Członkowie Reprezentacji Komendanta Głównego Policji w skład której wchodziła także przedstawicielka garnizonu podlaskiego - sierż. Anna Wojtulewicz wzięli udział w kolejnych Światowych Igrzyskach Służb Mundurowych. Polscy policjanci w sumie wywalczyli 18 medali w tym 8 złotych. Na koncie naszej zawodniczki znalazły się 4 medale, w tym 2 z najcenniejszego kruszcu.

W dniach 25.06-06.07.2015r w Firefax (USA) zakończyły się XVI Światowe Igrzyska Służb Mundurowych, w których po raz 6 wystartowali również polscy policjanci. Skład członków Reprezentacji Komendanta Głównego Policji przedstawiał się następująco: kierownictwo - mł. insp. Tomasz Kubicki (KWP Opole), skład drużyny: mł. insp. Tadeusz Stuchlik (KWP Katowice), podinsp. Maciej Wojciechowski, kom. Grzegorz Tomczak (obaj WSPol Szczytno), podkom. Adam Thiel (KWP Gdańsk) i sierż. Anna Wojtulewicz (KWP Białystok). Zawody rozgrywane są co dwa lata, w tegorocznej rywalizacji startowało ok. 12 tys. mundurowych z 60 krajów świata. Po raz kolejny reprezentacja mundurowych z Polski odnosła sukces - zdobywając 18 medali w tym: 8 złotych, 6 srebrnych oraz 4 brązowe.

Kolejny świetny występ na międzynarodowej arenie zanotowała też sierż. Anna Wojtulewicz z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Białymstoku zdobywając w czterech startach 4 medale, w tym: 2 złote (w biatlonie indywidualnie i w biegu przełajowym na 5000m), srebrny (w biegu na 3000m z przeszkodami) i brązowy (w biatlonie w sztafecie mieszanej). Sukces naszej reprezentantki to sumienne i wyczerpujące treningi ale także przygotowanie do zawodów pod okiem instruktorów strzeleckich oraz Naczelnika Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku - mł. insp. Andrzej Kowalewskiego, który to wspólnie z kierownikiem reprezentacji lekkoatletycznej KGP mł. insp. Tomaszem Kubickim zapewnił właściwy tok przygotowania naszej reprezentantki. To wszystko zaowocowało świetnym biegiem i bardzo dobrym strzelaniem sierż. Ani Wojtulewicz. i w konsekwencji dało złoty medal indywidualny i brązowy - w sztafecie mieszanej w inauguracyjnym starcie w tak trudnej konkurencji, jakim jest biatlon. 11-sto dniowe zawody ze względu na swój rozmach i specyfikę były bardzo wymagające i to nie tylko z punktu widzenia rywalizacji sportowej ale także ze względów logistycznych. Areny poszczególnych konkurencji oddalone były od siebie często o 50-80 km, co wiązało się z wielogodzinnymi podróżami. Pogoda niestety była też niesprzyjająca, bo albo panował 30-sto stopniowy upał, albo niesamowite ulewy - jak w przypadku biatlonu. Najważniejsze jednak, że mimo wielu trudności i przeciwności udało się po raz kolejny i to wielokrotnie w trakcie ceremonii dekoracji  dumnie wznosić do góry polską flagę.

Gratulujemy wszystkim sukcesów w Firefax, zaś szczególne słowa uznania kierujemy w stronę sierż. Ani Wojtulewicz.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl

 

Powrót na górę strony